Logowanie
Poczuj chemię do chemii PDF Drukuj Email

Poczuj chemięDnia 11 lutego młodzież z naszej szkoły już po raz trzeci uczestniczyła w warsztatach laboratoryjnych zorganizowanych przez Wydział Chemii UAM w Poznaniu w ramach projektu unijnego Poczuj chemię do chemii. Warto podkreślić, że nasza szkoła najdłużej już współpracuje ze wspomnianą uczelnią i jest jedyną w kraju, która już po raz trzeci uczestniczy w tym wyjątkowym projekcie edukacyjnym.

Więcej…
 
Drugie zajęcia dla gimnazjalistów w Kołłątaju PDF Drukuj Email

W czwartek 7 marca br. odbyły się drugie z cyklu zajęcia dla gimnazjalistów. Tematem przewodnim warsztatów był świat liczb i zmysłów. Grupę gimnazjalistów powitała Pani dyrektor Elżbieta Płóciennik, która zachęciła obecnych do udziału w spotkaniu.

Pierwsza część zajęć z matematyki i informatyki pod hasłem „Poznaj świat liczb” została poprowadzona przez p. Iwonę Nowaczyk i p. Piotra Szczecińskiego.

Więcej…
 
Uczeń I LO im. H. Kołłątaja finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości ! PDF Drukuj Email

Wojciech Horyza, uczeń drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie, został finalistą Olimpiady Przedsiębiorczości. Eliminacje okręgowe odbyły się w dniu 7 marca 2013 r. w pięciu uczelniach ekonomicznych. Były to: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Więcej…
 
Olga na podium PDF Drukuj Email

Z dumą i radością informujemy o zdobyciu I miejsca w VII Konkursie Literackim o Nagrodę FanFila w kategorii przekład przez Olgę Menzel, uczennicę klasy IIe. Konkurs organizowany jest przez Instytut Filologii Polskiej UAM w Poznaniu. Werdykt jury jednogłośnie przyznał Oldze pierwszą nagrodę za tłumaczenie fragmentu powieści szkockiej pisarki Ali Smith There But For The. W werdykcie podkreślono, że spośród prawie 80 nadesłanych tłumaczeń, praca Olgi wyróżniła się wiernością oryginałowi, pomysłowym tłumaczeniem gier słownych oraz dopracowanym stylem. Opiekunami literackimi Olgi były p. Katarzyna Jędrzak i p. Małgorzata Witczak.

Więcej…
 
Klasy akademickie w "Kołłątaju" PDF Drukuj Email

Klasy akademickie5 lutego 2013 roku popisana została umowa między Wydziałem Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickeiwicza w Poznaniu a I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie. Dzięki temu uczniowie klas matematycznych mają szansę uczestniczenia w wykładach, warsztatach, kursach i konsultacjach na uczelni wyższej. Zajęcia dla licealistów odbywają się raz w miesiącu w Pracowni Podstaw Eksperymentu Fizycznego Wydziału Fizyki UAM.

Więcej…
 
Postać Mariana Langiewicza PDF Drukuj Email

W naszej szkole realizowany jest projekt e-Szkoła Moja Wielkopolska. Jedna z grup zajmuje się postacią Mariana Langiewicza. Oto kilka (nie)znanych faktów.

Marian Langiewicz urodził się 5 sierpnia 1827r. w mieszczańskiej rodzinie w Krotoszynie i mieszkał przy Alei Powstańców Wielkopolskich (dziś znajduje się tam tylko tablica upamiętniająca to wydarzenie). Początkowo uczył się w domu, potem pobierał nauki w gimnazjum(lata 1836-1844). Kontynuował naukę w szkole w Trzemesznie koło Gniezna, gdzie zdał maturę.

Więcej…
 
Drugie zajęcia dla gimnazjalistów PDF Drukuj Email

Zapraszamy na kolejne zajęcia tematyczne dla gimnazjalistów dnia 7 marca 2013 roku od godziny 16.00 do 18.00 w naszej szkole w sali nr 32 na drugim piętrze. Tym razem będą to zajęcia z matematyki, informatyki oraz biologii, a hasłami przewodnimi będą: 
„Poznaj świat liczb” (matematyka i informatyka) oraz „Na progu tajemnic życia” (biologia).
Do zobaczenia w czwartekUśmiechUśmiech

Więcej…
 
Krotoszyńska Olimpiada Chemiczna PDF Drukuj Email

Krotoszyńska Olimpiada Chemiczna

Dnia 6 lutego 2013 roku na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja już po raz trzynasty młodzież powiatu krotoszyńskiego zmagała się z chemią w ramach Krotoszyńskiej Olimpiady Chemicznej im. prof. Jana Duczmala. Warto nadmienić, że jest to najstarsza regionalna olimpiada przedmiotowa odbywająca się cyklicznie na terenie południowej Wielkopolski.

Więcej…
 
1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email

Stowarzyszenie Salon Republikański we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie w związku z tym szczególnym dniem zaprasza na spotkanie, podczas którego będzie można poznać historię kilku Niezłomnych oraz wziąć udział w dyskusji na temat sensu ich rozpaczliwej walki.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 51 z 62

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl