Logowanie
Krotoszyńska Olimpiada Chemiczna PDF Drukuj Email

Krotoszyńska Olimpiada Chemiczna

Dnia 6 lutego 2013 roku na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja już po raz trzynasty młodzież powiatu krotoszyńskiego zmagała się z chemią w ramach Krotoszyńskiej Olimpiady Chemicznej im. prof. Jana Duczmala. Warto nadmienić, że jest to najstarsza regionalna olimpiada przedmiotowa odbywająca się cyklicznie na terenie południowej Wielkopolski.

Więcej…
 
1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email

Stowarzyszenie Salon Republikański we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie w związku z tym szczególnym dniem zaprasza na spotkanie, podczas którego będzie można poznać historię kilku Niezłomnych oraz wziąć udział w dyskusji na temat sensu ich rozpaczliwej walki.

Więcej…
 
Chcesz pomóc swojemu dziecku wybrać przyszłość? PDF Drukuj Email

Zapraszamy Was Drodzy Rodzice na spotkanie z pedagogiem szkolnym oraz Liderem Klubu Pracy w Krotoszynie na spotkanie tematyczne "Planowanie kariery, czyli jak pomóc dziecku wybrać zawód?". Spotkanie odbędzie się dnia 27.03.2013 (dzień Drzwi Otwartych) o godz. 16:00 w auli szkolnej.

Zapraszamy

 
Kołłątajowcy uczestniczą w warsztatach z programowania robotów Lego Mindstorm NXT PDF Drukuj Email

Warsztaty z programowania robotówWarsztaty z programowania robotów Lego Mindstorms NXT odbyły się w piątek 8 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja. W warsztatach, zorganizowanych przez Wyższą Szkołą Komunikacji i Zarządzania z Poznania, wzięli udział uczniowie z klas informatycznych naszego Liceum.

Celem zajęć było zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami związanymi z robotyką oraz mechatroniką poprzez realizację własnych robotów.

Więcej…
 
GIMNAZJALISTO NIE RYZYKUJ! JUŻ DZIŚ NARYSUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚC - zajęcia w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja w Krotoszynie rozpoczęte. PDF Drukuj Email

W czwartek 7 lutego br. odbyły się pierwsze zajęcia tematyczne dla gimnazjalistów pod hasłem „Tajemnice ukryte w gazach”.

Grupę gimnazjalistów powitała p. dyrektor Alicja Stachurska, która została poproszona o wykonanie pierwszego doświadczenia z ciekłym gazem do zapalniczek. Dalszą część spotkania prowadziły: nauczycielka fizyki- p. Alina Szwarczyńska i nauczycielka chemii- p. Ilona Kocel.

Więcej…
 
Zajęcia dla gimnazjalistów PDF Drukuj Email

Wszystkich zapisanych gimnazjalistów zapraszamy na pierwsze zajęcia tematyczne pod hasłem
„Tajemnice ukryte w gazach”, które odbędą się dnia 7 lutego 2013 roku od godziny 16.30 do 18.00 w naszej szkole w sali nr 32 na drugim piętrze.

Do zobaczenia w następny czwartek :-)

 
Podsumowanie projektu SWOI w Kołłątaju PDF Drukuj Email

„Bądź otwarty, bądź wśród SWOICH” pod takim hasłem 11 uczniów z klas informatycznych I Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie realizowało w pierwszym semestrze roku szkolnego 2012/2013 projekt „Strategii Wolnych i Otwartych Implementacji” (SWOI). SWOI to innowacyjny model projektu zainteresowania kierunkami informatyczno-technicznymi

Więcej…
 
Matematyczne sukcesy Kołłątajowców PDF Drukuj Email

Uczniowie klasy IIa: Aleksandra Białek, Piotr Maciejewski, Anna Maziejuk i Jakub Tokarek zakwalifikowali się do etapu finałowego Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA. Etap finałowy odbędzie się 8 marca 2013 w Warszawie. Nasi uczniowie znaleźli się wśród 150 najlepszych matematyków.

Więcej…
 
Wojciech Horyza zwycięzcą Konkursu „KOMENTATOR BIZNESOWY”. PDF Drukuj Email

Wojciech Horyza, uczeń klasy 2a zdobył II miejsce w konkursie „KOMENTATOR BIZNESOWY” organizowanym przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych z siedzibą w Warszawie. Konkurs był organizowany dla uczestników Olimpiady Przedsiębiorczości.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 62

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl