Logowanie
Postać Mariana Langiewicza PDF Drukuj Email

W naszej szkole realizowany jest projekt e-Szkoła Moja Wielkopolska. Jedna z grup zajmuje się postacią Mariana Langiewicza. Oto kilka (nie)znanych faktów.

Marian Langiewicz urodził się 5 sierpnia 1827r. w mieszczańskiej rodzinie w Krotoszynie i mieszkał przy Alei Powstańców Wielkopolskich (dziś znajduje się tam tylko tablica upamiętniająca to wydarzenie). Początkowo uczył się w domu, potem pobierał nauki w gimnazjum(lata 1836-1844). Kontynuował naukę w szkole w Trzemesznie koło Gniezna, gdzie zdał maturę.

Więcej…
 
Drugie zajęcia dla gimnazjalistów PDF Drukuj Email

Zapraszamy na kolejne zajęcia tematyczne dla gimnazjalistów dnia 7 marca 2013 roku od godziny 16.00 do 18.00 w naszej szkole w sali nr 32 na drugim piętrze. Tym razem będą to zajęcia z matematyki, informatyki oraz biologii, a hasłami przewodnimi będą: 
„Poznaj świat liczb” (matematyka i informatyka) oraz „Na progu tajemnic życia” (biologia).
Do zobaczenia w czwartekUśmiechUśmiech

Więcej…
 
Krotoszyńska Olimpiada Chemiczna PDF Drukuj Email

Krotoszyńska Olimpiada Chemiczna

Dnia 6 lutego 2013 roku na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja już po raz trzynasty młodzież powiatu krotoszyńskiego zmagała się z chemią w ramach Krotoszyńskiej Olimpiady Chemicznej im. prof. Jana Duczmala. Warto nadmienić, że jest to najstarsza regionalna olimpiada przedmiotowa odbywająca się cyklicznie na terenie południowej Wielkopolski.

Więcej…
 
1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email

Stowarzyszenie Salon Republikański we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie w związku z tym szczególnym dniem zaprasza na spotkanie, podczas którego będzie można poznać historię kilku Niezłomnych oraz wziąć udział w dyskusji na temat sensu ich rozpaczliwej walki.

Więcej…
 
Chcesz pomóc swojemu dziecku wybrać przyszłość? PDF Drukuj Email

Zapraszamy Was Drodzy Rodzice na spotkanie z pedagogiem szkolnym oraz Liderem Klubu Pracy w Krotoszynie na spotkanie tematyczne "Planowanie kariery, czyli jak pomóc dziecku wybrać zawód?". Spotkanie odbędzie się dnia 27.03.2013 (dzień Drzwi Otwartych) o godz. 16:00 w auli szkolnej.

Zapraszamy

 
Kołłątajowcy uczestniczą w warsztatach z programowania robotów Lego Mindstorm NXT PDF Drukuj Email

Warsztaty z programowania robotówWarsztaty z programowania robotów Lego Mindstorms NXT odbyły się w piątek 8 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja. W warsztatach, zorganizowanych przez Wyższą Szkołą Komunikacji i Zarządzania z Poznania, wzięli udział uczniowie z klas informatycznych naszego Liceum.

Celem zajęć było zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami związanymi z robotyką oraz mechatroniką poprzez realizację własnych robotów.

Więcej…
 
GIMNAZJALISTO NIE RYZYKUJ! JUŻ DZIŚ NARYSUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚC - zajęcia w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja w Krotoszynie rozpoczęte. PDF Drukuj Email

W czwartek 7 lutego br. odbyły się pierwsze zajęcia tematyczne dla gimnazjalistów pod hasłem „Tajemnice ukryte w gazach”.

Grupę gimnazjalistów powitała p. dyrektor Alicja Stachurska, która została poproszona o wykonanie pierwszego doświadczenia z ciekłym gazem do zapalniczek. Dalszą część spotkania prowadziły: nauczycielka fizyki- p. Alina Szwarczyńska i nauczycielka chemii- p. Ilona Kocel.

Więcej…
 
Zajęcia dla gimnazjalistów PDF Drukuj Email

Wszystkich zapisanych gimnazjalistów zapraszamy na pierwsze zajęcia tematyczne pod hasłem
„Tajemnice ukryte w gazach”, które odbędą się dnia 7 lutego 2013 roku od godziny 16.30 do 18.00 w naszej szkole w sali nr 32 na drugim piętrze.

Do zobaczenia w następny czwartek :-)

 
Podsumowanie projektu SWOI w Kołłątaju PDF Drukuj Email

„Bądź otwarty, bądź wśród SWOICH” pod takim hasłem 11 uczniów z klas informatycznych I Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie realizowało w pierwszym semestrze roku szkolnego 2012/2013 projekt „Strategii Wolnych i Otwartych Implementacji” (SWOI). SWOI to innowacyjny model projektu zainteresowania kierunkami informatyczno-technicznymi

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 62

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl