Logowanie
Festiwal Nauki PDF Drukuj Email

Festiwal Nauki odbył się 21.06.2013 r.

CHEMIA:
Jedną z największych atrakcji tegorocznego Festiwalu Nauki w Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłataja była niewątpliwie sala chemiczna - miejsce, gdzie można było poczuć chemię do chemii. O moc niespodzianek i niezapomnianych wrażeń zadbali uczniowie - a jakżeby inaczej - mat-fizu z klasy IIa pod kierownictwem Pani Ilony Kocel.

Więcej…
 
EUROPEJSKIE TALENTY PDF Drukuj Email

Dnia 6 czerwca br. w I Liceum Ogólnokształcącym im Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odbyła się już VIII edycja Powiatowego Konkursu LiterackoMuzycznego „Nasze talenty w Europie”, dzięki któremu młodzież ze Szkolnego Klubu Europejskiego „Kołłątaj” rozpowszechnia nasze kulturalne europejskie dziedzictwo. Mottem konkursu były słowa z wiersza Jana Twardowskiego „A z wierszy napisanych chyba ten nie umrze, co nie bał się stać prawdą lub stał się muzyką”.

Więcej…
 
HUGONALIA PDF Drukuj Email

Dnia 29 maja 2013 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odbyły się „Hugonalia” – festyn szkolny połączony z projektem edukacyjnym grupy klasy IIc. Projekt miał za zadanie zapoznać młodzież z niemieckim rodem, który w XIX wieku posiadał ziemie na terenie Krotoszyna i okolic. Pierwsza lekcja odbyła się według planu, natomiast o godzinie 9.00 uczniowie zebrali się w auli, gdzie rozpoczęto zabawę.

Więcej…
 
Krotoszyńskimi ścieżkami Michała Kozala i Mariana Langiewicza – akademia szkolna PDF Drukuj Email

Od grudnia 2012r. do maja 2013r. klasa IIc realizowała dwa projekty w ramach programu "E-szkoła Moja Wielkopolska". 29 maja był dniem zwieńczającym kilkumiesięczną, wytrwałą pracę uczniów. Jedna z grup uczniów opieką prof. Macieja Czachorka badała życie dwóch najwybitniejszych absolwentów I LO w Krotoszynie. Projekt "Krotoszyńskimi ścieżkami Michała Kozala i Mariana Langiewicza"

Więcej…
 
Czwartek matematyczny PDF Drukuj Email

W czwartek 23 maja 2013 uczniowie klasy IIa Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu. Tego dnia, na wzór "Obiadów czwartkowych" u króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, zamiast uczestniczyć w normalnych lekcjach, Kołłątajowcy spędzili cały dzień nie z królem lecz z królową nauk - matematyką. Na ten oryginalny i, jak się okazało, genialny pomysł wpadła (nie może być inaczej) p. Iwona Nowaczyk. Nie tylko nam - ucziom, ale też i gronu pedagogicznemu spodobał się ten pomysł, zatem nie było przeszkód by działać.

Więcej…
 
My kochamy nasze mamy PDF Drukuj Email

Dnia 24 maja w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie pod takim właśnie tytułem odbył się koncert z okazji Dnia Matki. Licznie przybyli goście mieli okazję obejrzeć występy wokalne, taneczne i recytatorskie uczniów wszystkich szczebli edukacji, od przedszkolnego począwszy na licealnym kończąc. Koncert uświetnili między innymi wychowankowie Przedszkola nr 2 w Krotoszynie, zespół muzyki dawnej „Artifex” ze Szkoły Podstawowej nr 4, zespół „Od Krotoszyna” z Gimnazjum nr 2 oraz uczniowie klas I, II i III

Więcej…
 
Uroczystość odsłonięcia tablicy i zakończenia roku szkolnego klas trzecich PDF Drukuj Email

26 kwietnia odbyło się pożegnanie uczniów klas trzecich. Tradycyjnie jest ono powiązane z upamiętnieniem absolwentów ofiar II wojny światowej. Tym razem uroczystość miała miejsce nie w głównym holu szkoły lecz na głównej klatce schodowej, gdzie nastąpiło odsłonięcie tablicy z nazwiskami absolwentów naszej szkoły - oficerów Wojska Polskiego, którzy zostali zamordowani wiosną 1940 roku w Katyniu, Miednoje i Charkowie. Przy dźwięku werbla apel poległych poprowadził dr. E. Jokiel.

Więcej…
 
Poznański Festiwal Nauki i Sztuki PDF Drukuj Email

Dnia 10 kwietnia 2013 r. grupa uczniów z klas pierwszych i drugich pod opieką prof. Elżbiety Krajki, prof. Tomasza Koniecznego i prof. Piotra Szczecińskiego uczestniczyła w wykładach organizowanych przez studentów Wydziału Geografii oraz Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajęcia odbywały się w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Więcej…
 
Warsztaty teatralne PDF Drukuj Email

26 i 27 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty teatralne, o których prowadzenie poproszony został absolwent Kołłątaja, Tomasz Domaszewski, aktualnie składający aplikację do szkoły filmowej. Grono uczniów, zapalonych do bycia artystami, zbierało się w auli szkoły. W czasie tych spotkań, mających poszerzyć wiedzę o grze aktorskiej i udoskonalić umiejętności w tym zakresie, poznawaliśmy teorię – np. jak prawidłowo brać oddech. Otrzymaliśmy do wykonania ćwiczenia z dykcji.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 65

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl