Logowanie
Wideokonferencje w Kołłątaju - wykład pierwszy "Fitness dla mózgu" PDF Drukuj Email

Wideokonferencje w ILO

23 listopada 2012 roku w sali wideokonferencyjnej I LO w Krotoszynie oraz w 32 salach na terenie województwa wielkopolskiego uczestniczono w pierwszym z planowanych 32 wykładów on-line w ramach Projektu „eSzkoła-Moja Wielkopolska”. W ławkach zasiedli uczniowie i opiekunowie z naszego liceum oraz goście z III LO w Krotoszynie – w sumie 49 osób.

Wykład odbywał się w jednej z sal Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej…
 
Gdzie po liceum? Wybory absolwentów "Kołłątaja" PDF Drukuj Email

Gdzie po liceum?

Jak co roku zainteresowanie wzbudzają dalsze losy absolwentów szkół średnich. Przyjrzyjmy się bliżej wyborom tegorocznych maturzystów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja.

Na początku należałoby wspomnieć, że wyniki egzaminów maturalnych w naszej szkole są szczególnie zadowalające i w wielu przypadkach są zdecydowanie lepsze od wyników w innych szkołach naszego powiatu czy województwa. Naturalną konsekwencją tego są satysfakcjonujące przyjęcia na studia wyższe, na których naukę podjęła zdecydowana większość, bo aż 95% naszych absolwentów. Tylko 10 osób nie podjęło studiów, co stanowi zaledwie 5% wszystkich maturzystów. Większość z nich dokonało takiego wyboru z powodów finansowych.

Więcej…
 
BLOGOWA MAPA PRZEMIAN PDF Drukuj Email

 

Więcej…
 
Stań po zielonej stronie mocy PDF Drukuj Email

Stań po zielonej stronie mocy

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do akcji ekologicznej „Stań po zielonej stronie mocy”. Akcja ma na celu prowadzenie działań edukacyjnych i informacyjnych z zakresu selektywnej zbiórki odpadów oraz recyclingu, poprawę świadomości ekologicznej oraz łatwy i szybki dostęp do informacji i materiałów edukacyjnych dotyczących gospodarki odpadami.

Więcej…
 
Otwarcie sali wideokonferencyjnej PDF Drukuj Email

Otwarcie sali wideokonferencyjnej

Dnia 24 października 2012 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja w Krotoszynie odbyło się uroczyste otwarcie sali wideokonferencyjnej. W uroczystości wzięli udział m.in.: Aleksander Ziobro (Dyrektor Kuratorium Oświaty – delegatura w Kaliszu), Andrzej Musisz (Prezes firmy Advisor z Poznania), Leszek Kulka (Starosta Krotoszyński), Krzysztof Kaczmarek (Wicestarosta Krotoszyński),

Więcej…
 
Sukces recytatorsko – śpiewaczy PDF Drukuj Email

Sukces recytatorsko – śpiewaczy

18 października br. uczennice naszej szkoły godnie reprezentowały Kołłątaja w XI edycji Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej, który pilotował, jak co roku, Zarząd Powiatowy Ligii Obrony Kraju oraz wspierało finansowo starostwo powiatowe w Krotoszynie. Zmagania konkursowe miały miejsce w sali Centrum Kształcenia Ustawicznego w ZSP nr 1. W komisji konkursowej zasiadała m.in. p. prof. J.Olejniczak. W kategorii recytacja III miejsce w powiecie zajęła Magdalena Tomczak z kl. IIc, natomiast w kategorii poezja śpiewana Karolina Król z kl. IIc uplasowała się na III miejscu. Opiekunem obu uczennic był p. prof. M.Czachorek.

Więcej…
 
"Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności, jakie panują w naszych sercach" PDF Drukuj Email

Konkurs piosenki

18 października 2012 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki "Ty pokazałeś nam drogę". Ideą konkursu było propagowanie nauki i uczczenie pamięci wielkiego Polaka, papieża Jana Pawła II, który już od siedmiu lat jest patronem ZSP nr 3. W konkursie wzięli udział reprezentanci gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Trzecia edycja konkursu pokazała, że cieszy się on coraz większą popularnością.

Więcej…
 
Spotkanie z profesorem Maciejem Pawlikowskim PDF Drukuj Email

profesor Maciej Pawlikowski

Dnia 12 września 2012 roku młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja miała okazję poznać pana prof. Macieja Pawlikowskiego podczas wykładu wygłoszonego w naszej auli na temat: „Minerały i człowiek”. Pan profesor okazał się niezwykle utalentowanym gawędziarzem, potrafiącym z dużą dozą humoru łączyć ciekawą prezentację multimedialną ze słownym komentarzem.

Dzięki projektom naukowym swoje prace prowadził m.in. w Egipcie oraz współpracuje z lekarzami, pomagając im odkryć przyczyny kamicy nerkowej czy zwapnienia zastawek serca. Swoje dokonania prezentuje na całym świecie – ostatnio w USA przed wielotysięcznym gronem słuchaczy.

Więcej…
 
Kołłątajowcy wśród SWOIch PDF Drukuj Email

SWOI Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odbyła się nietypowa i bardzo ciekawa prezentacja projektu pt. “Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji, jako innowacyjny model zainteresowania kierunkami informatyczno-technicznymi oraz wspierania uczniów i uczennic w kształtowaniu kompetencji kluczowych”. Projekt SWOI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 54 z 62

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl