Logowanie
Cukierek albo psikus PDF Drukuj Email

12 czerwca to dzień oficjalnej premiery debiutanckiego utworu uczennicy naszej szkoły, Karoliny Król. Długa droga od powstania rękopisu do wydania utworu nareszcie się kończy. "Cukierek albo psikus" trafi do księgarni w ogólnopolskiej dystrybucji. Książkę można będzie także zakupić, logując się na stronę wydawnictwa (www.wfw.com.pl) lub poprzez portal Allegro. Młoda autorka nie spoczęła na laurach i jest w trakcie pisania drugiej części swego dzieła.

 

Więcej…
 
Kangur 2012 - wyniki konkursu PDF Drukuj Email

Ogłoszono wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2012.  Z naszej szkoły 3 uczniów z wynikiem bardzo dobrym otrzymało nagrody w postaci pamięci pendrive, a 13 uczniów zostało wyróżnionych książkami i dyplomami.

Innowacją w edycji Kangur 2012 był upominek dla każdego uczestnika konkursu, otrzymany przez ucznia w dniu konkursu wraz z testami. Otrzymane łamigłówki sprawiły uczniom radość i dostarczyły wielu miłych emocji.

 

Więcej…
 
Energia słoneczna PDF Drukuj Email

22 maja uczniowie klasy IIa uczestniczyli w spotkaniu „Program dofinansowania do 70% zestawów solarnych” organizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Krotoszynie oraz firmę HETMAN EKO Sp. z o.o., w Sali Cechu Rzemiosł Różnych w Krotoszynie. Uczniowie biorą udział w projekcie „eSzkoła moja Wielkopolska”, a tematem ich pracy jest „wykorzystanie energii słonecznej w ekologicznym osiedlu przyszłości”. Spotkanie prowadził przedstawiciel firmy „Hetman Eko Ekologiczne Technologie”, który omówił sposób działania oraz projekt dofinansowania zestawów solarnych organizowany z inicjatywy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, który istnieje od października 2010 r.

Więcej…
 
Giełda używanych podręczników PDF Drukuj Email

W miesiącu czerwcu i wrześniu 2012r. biblioteka szkolna organizuje Giełdę używanych podręczników. Podpisane i wycenione książki można przynosić do biblioteki od 1 czerwca 2012 r. Od każdej sprzedanej książki złotówka zostanie przeznaczona na cele charytatywne i na potrzeby biblioteki szkolnej.

 
Projekt edukacyjny "Holocaust- zrozumieć dlaczego" PDF Drukuj Email

Dnia 19.04.2012 r. w naszej szkole odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego "Holocaust- zrozumieć dlaczego". Z tej okazji klasy 2d i 2c przygotowały krótkie prezentacje na określone tematy, np. kultura żydowska, kuchnia żydowska, tożsamość, holocaust, Żydzi w Krotoszynie. Można było posłuchać ciekawych informacji, pooglądać plakaty i prezentacje multimedialne. Po prezentacjach grupa z klasy 2d przygotowała poczęstunek z typowymi dla kuchni żydowskiej potrawami.

Więcej…
 
Poznańskie Święto Nauki i Sztuki PDF Drukuj Email

We wtorek, 27 marca uczniowie klasy 1d pod opieką p. Julity Szał i p. Waldemara Plewińskiego wzięli udział w XV Festiwalu Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Licealiści obejrzeli film rozpoczynający wykłady o prof. Marii Siemianow-Polce, która jako pierwsza wykonała całkowity przeszczep twarzy. Następnie wysłuchali wykładów: „Inżynieria genetyczna wczoraj i dziś”, „Lalka Barbie-postulat wzoru czy represja wizerunku?”, „Czy narkoza gasi świadomość?”, „Imprezowy duet-alkohol i papierosy.

Więcej…
 
Konkurs Czytelniczy PDF Drukuj Email

12 kwietnia 2012 roku w Krotoszyńskiej Bibliotece odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy na temat wybitnego polskiego pisarza okresu pozytywizmu - Bolesława Prusa. Wzięło w nim udział 23 uczniów. Konkurs polegał na rozwiązaniu 30 zadań, maksymalnie można było zdobyć 43 punkty. Uczennice klasy IIc Edyta Kawka i Katarzyna Majchrzak zajęły w nim kolejno pierwsze i drugie miejsce, uzyskując po 36 i 37 punktów.

Więcej…
 
Kołłątajowiec zwyciężył w Krakowie!!! PDF Drukuj Email

Jan Jakubek uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie  zdobył grand prix konkursu "Allegro short film". Ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród odbyło się w Operze Krakowskiej na uroczystej gali, wśród ważnych osobistości kina i telewizji. Sam laureat jest niezmiernie szczęśliwy ze swojego sukcesu i zdobytą nagrodę pragnie przeznaczyć na rozwój swego filmowego talentu, aby w przyszłości studiować w Łodzi,

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 56 z 62

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl