Logowanie
Nasza szkoła w projekcie „eSzkoła – Moja Wielkopolska” PDF Drukuj Email

Wraz z 35 liceami z Wielkopolski nasza szkoła będzie realizować projekt "eSzkoła - Moja Wielkopolska". W ramach projektu młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja weźmie udział w zajęciach pozalekcyjnych, których rezultatem będą projekty uczniowskie. Oprócz tego młodzież zagra w prowadzonej online grze edukacyjnej na portalu Moja Wielkopolska. Pytania i zadania do realizacji w grze będą opracowywane przez zespoły uczniowskie.

Więcej…
 
III Mistrzostwa Młodzieży LOK w Informatyce - sukcesy naszych uczniów PDF Drukuj Email

21 grudnia 2011 odbyły się III Mistrzostwa Młodzieży LOK w Informatyce na szczeblu powiatowym. Organizatorem konkursu była Liga Obrony Kraju w Krotoszynie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów z klas IIIb i IIa. W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali test wiedzy informatycznej, natomiast w drugiej wykonywali zadania praktyczne posługując się dostępnym oprogramowaniem.

Więcej…
 
EUROPEJSKIE KOLĘDOWANIE PDF Drukuj Email

Dnia 19 grudnia 2011 roku odbyła się VII edycja konkursu EUROPEJSKIE KOLĘDOWANIE w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie. W przeglądzie udział wzięło 13 klas z tutejszego liceum. Jury w składzie: pani Marzena Wiśniewska (przedstawicielka Starostwa Powiatowego – osoba wspierająca konkurs od samego początku), nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego

Więcej…
 
Kołłątajowcy na podium PDF Drukuj Email

W miniony weekend 9-11 grudnia 2011r. w Puławach odbyły się I Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. Nasze Liceum godnie reprezentowało dwóch uczniów z klasy IIa. Chłopcy wykazali się w różnych kategoriach wagowych. Dominik Heinisch zdobył drugie miejsce w kat. wagowej do 83 kg, a Janusz Patalas-Poślednicki drugie miejsce w kat. wagowej do 66 kg.

Więcej…
 
"Gra w życie" - czyli warsztaty na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM PDF Drukuj Email

W piątek 2 grudnia 2011r. odbyły się kolejne z cyklu warsztaty na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajęcia praktyczne poprzedził wykład, na którym uczniowie „Kołłątaja” poznali podstawy strategii „Gry w życie” (ang. Game of life) oraz podstawy grafiki komputerowej.

Więcej…
 
Świątecznie w Berlinie PDF Drukuj Email

5 grudnia 2011 r. grupa uczniów i nauczycieli wybrała się na jarmark świąteczny do Berlina. Wyruszyliśmy spod naszego „Kołłątaja” o godz. 5.00. Już sama droga była niezwykłą atrakcją, bo jechaliśmy nową autostradą. 
Po przekroczeniu granicy przewodniczka opowiedziała nam o Brandenburgii i samym Berlinie. Poznaliśmy najnowszą historię tego miasta, losy jego mieszkańców po roku 1945.

Więcej…
 
Jestże dla prawdy przyszłość jaka? PDF Drukuj Email

Józefina Kowalczyk, uczennica kl. Ic wzięła udział w bieżącym roku szkolnym w kolejnej edycji Olimpiady Filozoficznej. Napisana przez Józefinę praca („Jestże dla prawdy przyszłość jaka? Rozwiń problem zawarty w pytaniu zadanym przez L. Kołakowskiego” ) pod kierunkiem prof. M. Czachorka, opiekuna Szkolnego Koła Filozoficznego,

Więcej…
 
Pożegnanie z "Fatamorganą" PDF Drukuj Email

24 i 25 października w krotoszyńskim kinie „Przedwiośnie” odbyły się ostatnie spektakle II MUSICALU KOŁŁĄTAJOWSKIEGO FATAMORGANA. Pierwszego dnia zbieraliśmy pieniądze dla absolwentki naszej szkoły, Zuzanny Nadziei. I tym razem krotoszynianie nie zawiedli. Zebraliśmy 2338 zł. Dochód z kolejnego przedstawienia zasilił fundusz wolontariatu ziemi krotoszyńskiej.

Więcej…
 
Kołłątajowska Wioska Świętego Mikołaja PDF Drukuj Email

W Kołłątaju pamiętamy o wszystkich dobrych dzieciach. Szczególnie stara się o to identyfikujący się z nimi Samorząd Uczniowski. Dlatego w tym roku, 6 grudnia zaprosiliśmy wszystkich kołłątajowców na kwadrans w Wiosce Świętego Mikołaja. Każda klasa za symboliczną opłatą mogła, w odmienionej w magiczną wioskę auli,wziąć udział w wielu konkurencjach. Dopingowani przez SU uczniowie skakali w workach, grali w mini zbijaka, próbowali przyczepić Mikołajowi wąsy lub... leżakowali.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 60 z 62

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl