Logowanie
Projekt edukacyjny "Holocaust- zrozumieć dlaczego" PDF Drukuj Email

Dnia 19.04.2012 r. w naszej szkole odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego "Holocaust- zrozumieć dlaczego". Z tej okazji klasy 2d i 2c przygotowały krótkie prezentacje na określone tematy, np. kultura żydowska, kuchnia żydowska, tożsamość, holocaust, Żydzi w Krotoszynie. Można było posłuchać ciekawych informacji, pooglądać plakaty i prezentacje multimedialne. Po prezentacjach grupa z klasy 2d przygotowała poczęstunek z typowymi dla kuchni żydowskiej potrawami.

Więcej…
 
Poznańskie Święto Nauki i Sztuki PDF Drukuj Email

We wtorek, 27 marca uczniowie klasy 1d pod opieką p. Julity Szał i p. Waldemara Plewińskiego wzięli udział w XV Festiwalu Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Licealiści obejrzeli film rozpoczynający wykłady o prof. Marii Siemianow-Polce, która jako pierwsza wykonała całkowity przeszczep twarzy. Następnie wysłuchali wykładów: „Inżynieria genetyczna wczoraj i dziś”, „Lalka Barbie-postulat wzoru czy represja wizerunku?”, „Czy narkoza gasi świadomość?”, „Imprezowy duet-alkohol i papierosy.

Więcej…
 
Konkurs Czytelniczy PDF Drukuj Email

12 kwietnia 2012 roku w Krotoszyńskiej Bibliotece odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy na temat wybitnego polskiego pisarza okresu pozytywizmu - Bolesława Prusa. Wzięło w nim udział 23 uczniów. Konkurs polegał na rozwiązaniu 30 zadań, maksymalnie można było zdobyć 43 punkty. Uczennice klasy IIc Edyta Kawka i Katarzyna Majchrzak zajęły w nim kolejno pierwsze i drugie miejsce, uzyskując po 36 i 37 punktów.

Więcej…
 
Kołłątajowiec zwyciężył w Krakowie!!! PDF Drukuj Email

Jan Jakubek uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie  zdobył grand prix konkursu "Allegro short film". Ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród odbyło się w Operze Krakowskiej na uroczystej gali, wśród ważnych osobistości kina i telewizji. Sam laureat jest niezmiernie szczęśliwy ze swojego sukcesu i zdobytą nagrodę pragnie przeznaczyć na rozwój swego filmowego talentu, aby w przyszłości studiować w Łodzi,

Więcej…
 
Meridian PDF Drukuj Email

W dniu 17.04.2012 r. sześcioro uczniów z naszej szkoły udało się na galę rozdania nagród tegorocznej edycji konkursu Meridian Mathematic Competition (MMC). Było to wielkie wyróżnienie, gdyż spośród ponad 5 tysięcy uczniów na etapie rozwiązywania zadań w sieci oraz ponad tysiąca zgromadzonego w największych miastach Polski wybrano 150 najlepszych – po 50 w każdej kategorii (Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Liceum)

Więcej…
 
Matematyczny sukces Kołłątajowców PDF Drukuj Email

Dnia 11 kwietnia 2012r. odbył się w Kaliszu finał konkursu matematycznego zorganizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Z naszej szkoły do tego konkursu zakwalifikowało się 8 uczniów. Uczniowie mieli do rozwiązania 5 zadań otwartych w czasie 75 minut. W konkursie brali udział uczniowie z LO Krotoszyn, Pleszew, Jarocin, Ostrów Wlkp., Kalisz. Wśród najlepszych matematyków znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

I miejsce na poziomie rozszerzonym - Arkadiusz Brenk - klasa IIa
III miejsce na poziomie podstawowym - Paulina Kujawa - klasa IIId

Do konkursu przygotowywała uczniów nauczycielka matematyki Iwona Nowaczyk.

 
Nasze Talenty w Europie PDF Drukuj Email

W piątek, 13 kwietnia 2012 r., po raz VII odbył się Konkurs Literacko – Muzyczny „Nasze Talenty w Europie” w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja. Jak co roku, propagowanie kulturalnego europejskiego dziedzictwa, promowanie uzdolnień artystycznych oraz współpraca uczniowska, to cele przyświecające młodym organizatorom. Konkurs cieszył dużym zainteresowaniem okolicznych szkół, a udział w nim wzięli utalentowani wokalnie i recytatorsko uczniowie z powiatu krotoszyńskiego. Organizatorami imprezy są uczniowie ze Szkolnego Klubu Europejskiego „Kołłątaj”

Więcej…
 
Konkurs Informatyczny PDF Drukuj Email

IX Powiatowy Konkurs Informatyczny dla Szkół Ponadgimnazjalnych został rozstrzygnięty. Ci, którzy po wewnątrzszkolnych eliminacjach przeszli do II etapu zmagań, spotkali się 12 kwietnia br. w ZSP nr 2 w Krotoszynie. O godzinie 8:30 nastąpiło powitanie zgromadzonych, a po wylosowaniu miejsc uczniowie przystąpili do testu sprawdzającego wiedzę dotyczącą m.in. urządzeń techniki komputerowej, aplikacji biurowych (Microsoft Office), grafiki komputerowej, czy Internetu.

Więcej…
 
XV Festiwal Nauki i Sztuki w Poznaniu PDF Drukuj Email

W środę, 28 marca, grupa uczniów z pierwszych i drugich klas o profilu z rozszerzoną geografią, pod opieką p. Elżbiety Krajki i p. Tomasza Koniecznego, brała udział w XV Festiwalu Nauki i Sztuki w Poznaniu. W nowym budynku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza mieli okazję wysłuchać wykładu inauguracyjnego dotyczącego aktualnego problemu: "Złoża gazu łupkowego w Polsce - skąd, gdzie i dlaczego?" prowadzonego przez doktora Wojciecha Stawikowskiego i profesora Józefa Górskiego. Następnie grupa udała się w teren ze studentem drugiego roku geologii do Rezerwatu "Meteoryt Morasko".

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 60 z 65

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl