Logowanie
Biznes nie jest nam obcy! PDF Drukuj Email

Nasza przygoda z konkursem Business Case Competitions rozpoczęła się 18 listopada 2011 roku. Wtedy spotkaliśmy się z panią dr Katarzyną Czaińską, przedstawicielką Poznańskiej Wyższej Szkoły Biznesu, która przeprowadziła z nami szkolenie w ramach konkursu. Naszym zadaniem było przygotowanie projektu, dotyczącego możliwości rozwoju naszego regionu w odniesieniu do planu rozwoju Wielkopolski 2020. Zapoznaliśmy się również z metodyką przygotowania projektu konkursowego oraz ogólnymi wymaganiami .

Więcej…
 
Filmowiec z naszej szkoły! PDF Drukuj Email

Jan Jakubek, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im Hugona Kołłątaja w Krotoszynie, zakwalifikował się do finałowej czwórki ogólnopolskiego konkursu filmowego „Allegro short Film”, z filmem "Armagedon KUR". Jego przeciwnikami są absolwenci szkół Filmowych, tym bardziej pomóżmy naszemu koledze. Zwycięzca festiwalu zostanie wyłoniony na Gali finałowej w Krakowie, poprzez głosowanie internautów.

Więcej…
 
Kołłątajowcy po raz piąty z rzędu laureatami olimpiady PDF Drukuj Email

24 marca w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie odbyła się V Olimpiada Fizyczna dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ideą olimpiady jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów fizyką oraz wyłonienie uczniów utalentowanych. W tym roku pytania dotyczyły elektromagnetyzmu.

W olimpiadzie wzięło udział dwóch uczniów z naszej szkoły: miejsce I zajął - Artur Worsztynowicz (III B), natomiast Marcin Stachowiak (III B) zajął III miejsce.

Więcej…
 
Syberyjski projekt PDF Drukuj Email

W lutym 2012r. uczniowie klasy IIc przedstawili przygotowane przez siebie prezentacje dotyczące Syberii. Omawiane były takie tematy jak: „Syberia oczyma malarzy”, „Syberia w obiektywie fotografa i filmowca”, „Syberia dzisiaj”, „Obraz Syberii w literaturze XIX i XXw.”, „Historia zesłańców polskich na Syberię do 1939 roku”, „Losy Polaków na wschodnich ziemiach RP pod okupacją sowiecką” oraz „Dorobek materialny polskich zesłańców”.

Więcej…
 
Promocja książki "Powstanie Wielkopolskie 1918 - 1919 w powiecie krotoszyńskim ..." PDF Drukuj Email

W czwartek 15 marca 2012r. w Bibliotece regionalnej w Krotoszynie odbyła się promocja książki "Powstanie Wielkopolskie 1918 - 1919 w powiecie krotoszyńskim, koźmińskim i Sulmierzycach". Jednym z jej autorów jest profesor Edward Jokiel, który z tej okazji wygłosił wzruszające okolicznościowe przemówienie do zebranych oficjeli, gości i mieszkańców naszego regionu.

Więcej…
 
Nasza szkoła w projekcie "Fizyka jest ciekawa" PDF Drukuj Email

Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Fizyka jest ciekawa", współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.  Uczestniczy w nim ponad 5 tysięcy uczniów z województw wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Dzięki temu mają okazję osobiście przekonać się, że fizyka, to fascynująca przygoda. Wśród nich znaleźli się również nasi podopieczni, którzy już od ponad dwóch lat odkrywają nowe, przyjazne oblicze fizyki.

Więcej…
 
Adriana Biernacka w finale PDF Drukuj Email

Uczennica klasy III C - Adriana Biernacka zakwalifikowała się do Finału XII Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości. Gratulujemy!

 
Eliminacje rejonowe konkursu wiedzy z zakresu obrony cywilnej PDF Drukuj Email

Nasi uczniowie, Magdalena Rauhut, Daria Musielińska, Hubert Grzesiak pod opieką pana Tomasza Koniecznego, zajęli I miejsce w eliminacjach rejonowych powiatów krotoszyńskiego, jarocińskiego i pleszewskiego konkursu wiedzy o obronie cywilnej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, które odbyły się 13 marca w Pleszewie. Gratulujemy i życzymy sukcesu w finale rejonowym.

Więcej…
 
Prelekcja dotycząca profilaktyki i leczenia raka jelita grubego PDF Drukuj Email

28 lutego uczniowie naszej szkoły biorący udział w V edycji Ogólnopolskiego projektu ,,Mam haka na raka’’ zorganizowali prelekcję dotyczącą profilaktyki i leczenia raka jelita grubego. Hakowcy z tej okazji zaprosili władze powiatu, miasta , sponsorów, nauczycieli oraz wszystkich mieszkańców Krotoszyna i okolic.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 następna > ostatnia >>

Strona 64 z 68

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl