Logowanie
Krotoszyński „Kołłątaj” w czołówce najlepszych szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego. PDF Drukuj Email

Dnia 14 marca bieżącego roku na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie odbyły się X Regionalne Zawody Chemiczne. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów przedmiotowych obejmujących swoim zasięgiem całą Wielkopolskę. Odbywa się pod patronatem Wydziału Chemii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Poznańskiego Kuratorium Oświaty i Starosty Krotoszyńskiego.

Więcej…
 
Dzień Hakowicza - młodzież kontra rak jelita grubego PDF Drukuj Email

Dnia 10 lutego Hakowcy z naszej szkoły zorganizowali marsz połączony z happeningiem ulicami miasta. Społeczność uczniowska ruszyła ulicami o godzinie 12.30. Jako cel wyznaczyła sobie krotoszyński Rynek. Część uczestników projektu czekała na nich pod Ratuszem. Cała akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Po krótkim przywitaniu oraz prelekcji rozpoczęły się konkursy. Wszyscy z ogromnym zapałem układali hasła z literek.

Więcej…
 
W czołówce Wielkopolski PDF Drukuj Email

Od kilku lat wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z niepokojem czekają na wyniki RANKINGU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH. Tegoroczne notowania w szczególności cieszą społeczność naszego „Kołłątaja”. Znaleźliśmy się bowiem na 368 miejscu wśród liceów całego kraju! Razem z nami ten sam wynik uzyskało XXXII LO im. H. Poświatowskiej w Łodzi. Wśród liceów Wielkopolski jesteśmy na 29 pozycji.

Więcej…
 
Siatkarze najlepsi w półfinale rejonu kaliskiego PDF Drukuj Email

Siatkarze naszego LO 8-02-2012 r. wygrali półfinał rejonu kaliskiego w piłce siatkowej. Walczyli z drużynami II LO w Kaliszu oraz Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim. Gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia w dalszym etapie.

 
Kołłątaj najlepszą szkołą w projekcie NEWTONA PDF Drukuj Email

W dniach 3 – 4 lutego 2012 roku na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się konferencja metodyczno- organizacyjna w ramach projektu NEWTON TEŻ BYŁ UCZNIEM. Dziekan prof. dr hab. Antoni Wójcik podczas tego spotkania podsumował dotychczasowe działania i ogłosił, że nasze Liceum jest najlepszą szkołą uczestniczącą w projekcie.

Więcej…
 
Poczuj chemię do chemii PDF Drukuj Email

I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie w 2009 roku jako pierwsza szkoła z południowej wielkopolski przystąpiła do projektu POCZUJ CHEMIĘ DO CHEMII. W ramach projektu 1 lutego 2012 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Chemii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wszyscy uczestnicy wyjazdu mieli szansę wykonania doświadczeń w profesjonalnych laboratoriach badawczych pod okiem profesorów.

Więcej…
 
Studniówka 2012 PDF Drukuj Email

Nie oszukujmy się. Studniówka to dzień, na który czeka każdy z nas, licealistów, już od września. Może rzeczywiście nie każdy, ale duża część. Nic w tym dziwnego. Studniówka jest jak dobra wróżka odganiająca strach przed maturą. Wielu uważa ją za granicę szkolnych szaleństw. Powtarzamy - po studniówce trzeba się brać do pracy. W naszej szkole jej magia jest jeszcze silniejsza. Dzieje się tak za sprawą strojenia klas.

Więcej…
 
Kołłątajowskie spotkania z naukami przyrodniczymi dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych PDF Drukuj Email

Z tradycją ku nowoczesności – I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja zamierza wzorem Jędrzeja Śniadeckiego – wybitnego Polaka doby Oświecenia, „ojca” polskiej chemii (jako pierwszy w Polsce prowadził wykłady otwarte używając prostego, zrozumiałego dla wszystkich słownictwa, bogato ilustrowane doświadczeniami) zorganizować otwarte zajęcia warsztatowe dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych zainteresowanych naukami przyrodniczymi. Zajęcia będą prowadzone cyklicznie w godzinach popołudniowych przez mgr Waldemara Plewińskiego w formie dwóch kół naukowych: chemicznego dla gimnazjalistów i przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych.

Więcej…
 
Mam haka na raka PDF Drukuj Email

Nasza szkoła przystąpiła do V edycji programu ,,Mam haka na raka’’ dotyczącej raka jelita grubego w której bierze udział ponad 700 zespołów z całej Polski.
,,Mam haka na Raka to ogólnopolski program dla młodzieży, który został opracowany z myślą o budowaniu świadomego zdrowotnie społeczeństwa obywatelskiego. Program skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 następna > ostatnia >>

Strona 65 z 68

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl