Logowanie
Studniówka 2012 PDF Drukuj Email

Nie oszukujmy się. Studniówka to dzień, na który czeka każdy z nas, licealistów, już od września. Może rzeczywiście nie każdy, ale duża część. Nic w tym dziwnego. Studniówka jest jak dobra wróżka odganiająca strach przed maturą. Wielu uważa ją za granicę szkolnych szaleństw. Powtarzamy - po studniówce trzeba się brać do pracy. W naszej szkole jej magia jest jeszcze silniejsza. Dzieje się tak za sprawą strojenia klas.

Więcej…
 
Kołłątajowskie spotkania z naukami przyrodniczymi dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych PDF Drukuj Email

Z tradycją ku nowoczesności – I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja zamierza wzorem Jędrzeja Śniadeckiego – wybitnego Polaka doby Oświecenia, „ojca” polskiej chemii (jako pierwszy w Polsce prowadził wykłady otwarte używając prostego, zrozumiałego dla wszystkich słownictwa, bogato ilustrowane doświadczeniami) zorganizować otwarte zajęcia warsztatowe dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych zainteresowanych naukami przyrodniczymi. Zajęcia będą prowadzone cyklicznie w godzinach popołudniowych przez mgr Waldemara Plewińskiego w formie dwóch kół naukowych: chemicznego dla gimnazjalistów i przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych.

Więcej…
 
Mam haka na raka PDF Drukuj Email

Nasza szkoła przystąpiła do V edycji programu ,,Mam haka na raka’’ dotyczącej raka jelita grubego w której bierze udział ponad 700 zespołów z całej Polski.
,,Mam haka na Raka to ogólnopolski program dla młodzieży, który został opracowany z myślą o budowaniu świadomego zdrowotnie społeczeństwa obywatelskiego. Program skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej…
 
Warsztaty z programu „Szkoła Nowych Technologii” PDF Drukuj Email

19 stycznia 2012 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w ramach programu „Szkoła Nowych Technologii” odbyły się warsztaty prowadzone przez trenera Microsoft Sp. z o.o. Pana Marcina Dobrowolskiego. W spotkaniu brali udział uczniowie z klas o profilach informatycznych: 1a, 1b, 2a, 3a i 3b. Podczas zajęć trener pokazał jak łatwo i szybko można stworzyć własną aplikację mobilną, pracującą pod kontrolą Windows Phone 7,

Więcej…
 
Piękno fizyki PDF Drukuj Email

Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja po raz kolejny w dniu 13.01.2012 roku uczestniczyła w wykładzie z cyklu „Piękno fizyki” organizowanym przez Wydział Fizyki Technicznej na Politechnice Poznańskiej.

 

 

 

Więcej…
 
Noc Biologów PDF Drukuj Email

13 stycznia w 16 ośrodkach naukowych na terenie całego kraju miała miejsce „NOC BIOLOGÓW”. Uczniowie naszego liceum udali się do Poznania na Wydział Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W ramach projektu mieli możliwość uczestniczenia w licznych wykładach, warsztatach i pokazach. Podczas zajęć laboratoryjnych zaprezentowano wiele ciekawych doświadczeń. Największe wrażenie na uczniach wywołała projekcja w „Gabinecie Strachu”

Więcej…
 
Nasza szkoła w projekcie „eSzkoła – Moja Wielkopolska” PDF Drukuj Email

Wraz z 35 liceami z Wielkopolski nasza szkoła będzie realizować projekt "eSzkoła - Moja Wielkopolska". W ramach projektu młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja weźmie udział w zajęciach pozalekcyjnych, których rezultatem będą projekty uczniowskie. Oprócz tego młodzież zagra w prowadzonej online grze edukacyjnej na portalu Moja Wielkopolska. Pytania i zadania do realizacji w grze będą opracowywane przez zespoły uczniowskie.

Więcej…
 
III Mistrzostwa Młodzieży LOK w Informatyce - sukcesy naszych uczniów PDF Drukuj Email

21 grudnia 2011 odbyły się III Mistrzostwa Młodzieży LOK w Informatyce na szczeblu powiatowym. Organizatorem konkursu była Liga Obrony Kraju w Krotoszynie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów z klas IIIb i IIa. W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali test wiedzy informatycznej, natomiast w drugiej wykonywali zadania praktyczne posługując się dostępnym oprogramowaniem.

Więcej…
 
EUROPEJSKIE KOLĘDOWANIE PDF Drukuj Email

Dnia 19 grudnia 2011 roku odbyła się VII edycja konkursu EUROPEJSKIE KOLĘDOWANIE w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie. W przeglądzie udział wzięło 13 klas z tutejszego liceum. Jury w składzie: pani Marzena Wiśniewska (przedstawicielka Starostwa Powiatowego – osoba wspierająca konkurs od samego początku), nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 68 z 71

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl