Na językach – nowa internetowa poradnia językowa PDF Drukuj Email

Od miesiąca internauci, którzy wątpią w swoje umiejętności językowe i znajomość polszczyzny, mogą znaleźć fachową pomoc i odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Wszystko to dzięki internetowej poradni Na językach. Jej autorami i twórcami są uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.

Poradnia Na językach ma charakter poprawnościowy, a to oznacza, że udzielane są w niej odpowiedzi na pytania dotyczące poprawności i użycia języka polskiego. W kręgu zainteresowań uczniów – twórców poradni znajduje się także tematyka onomastyczna (nazewnicza), a w związku z tym wśród pytań mogą się znaleźć te o etymologię i motywację imion, nazwisk oraz ich uregulowań prawnych.

Pytania i odpowiedzi będą publikowane na stronie poradni. Zapraszamy do zadawania pytań!

http://poradnia.edu.o12.pl/zadaj-pytanie/

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl