Języki


PO ANGIELSKU … Z KLASĄ - jak oswoić stres na egzaminie i gramatykę angielską. PDF Drukuj Email

Dnia 25 lutego br. w szkolnej auli odbyło się spotkanie z wykładowcami Wydziału Pedagogiczno - Artystycznego w Kaliszu, który jest filią Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Zajęcia prowadzili dobrze znani nam wykładowcy - dr Jakub Bielak, który przedstawił zebranym uczniom zagadnienia związane ze stresem egzaminacyjnym podczas wypowiedzi ustnej w obym języku i mgr Anna Bryłowska, która prowadziła interaktywne zajęcia dla dwóch grup z klas drugich.

Więcej…
 
KOLLOTON 2016 – nowe zadania! PDF Drukuj Email

Nauczyciele języka angielskiego zapraszają klasy pierwsze i drugie do udziału w kolejnych zadaniach Szkolnego Maratonu Językowego KOLLOTON 2016. Z okazji roku Szekspirowskiego proponujemy gry i zabawy na podstawie fragmentu komedii „Jak wam się podoba”. W niedługim czasie wydarzą się dyktanda i układanki, quiz o Szekspirze i tworzenie wirtualnej gazetki wokół „All the world’s a stage” na padlet.com.

Dodatkowym zadaniem w KOLLOTONIE 2016 jest udział w konkursie POKAŻ NAM JĘZYK!

Więcej…
 
Kolloton - trzecie zadanie PDF Drukuj Email

FOLLOW THE LIZARD…. /Podążaj za jaszczurką/

Nadeszła pora, żeby rozświetlić niebo fajerwerkami – Wy sami stańcie się gwiazdami. Wymagamy: dystansu do siebie, poczucia humoru i pomysłu na to, jak pokazać wybrane przez Was przysłowie. Obowiązują języki : angielski i niemiecki.

Przykładowe przysłowia znajdziecie w znanej gablotce i poniżej, jako załączniki do tego artykułu.

Więcej…
 
POGORIA CONTINUED…. PDF Drukuj Email

 

We would like to keep you enthralled for a little while longer so we have asked some of POGRIA cruise participants to share their reminiscences with us.

Zatrzymajmy się jeszcze na chwilę przy przygodzie na POGORII. Dwie uczestniczki rejsu dzielą się swoimi wrażeniami i wspomnieniami z podróży – tym razem in English.

Więcej…
 
DRUGA RUNDA ROZEGRANA! PDF Drukuj Email

W poniedziałek 20.04.2015 po dwóch przedstawicieli każdej klasy zebrało się, żeby sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu czasowników nieregularnych w języku angielskim i niemieckim.

Na uczestników drugiej rundy maratonu czekał test składający się z 9 zadań w formie zagadek, krzyżówek, rozsypanek i klasycznych ćwiczeń „napisz zdania”. Zadania dawały możliwość zdobycia 50 punktów w części angielskiej i 50 w części niemieckiej.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl