mFundacja


Matematyczne spotkanie Absolwenci – Uczniowie podczas zjazdu z okazji 180- lecia szkoły. PDF Drukuj Email

W dniu 17 czerwca 2016r. w naszej szkole odbył się Zjazd Absolwentów. Podczas spotkania zarówno obecni, jak i byli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego  im. Hugona Kołłątaja  mogli wziąć udział w rozgrywkach matematycznych.

Zadania przygotowane w formie zabawy skłoniły uczestników do powspominania minionych lat. Zostały przytoczone również historie z lekcji matematyki. Podczas konkursu zarówno uczniowie, jak i absolwenci nie dawali za wygraną.

Więcej…
 
Zajęcia na Politechnice Poznańskiej PDF Drukuj Email

 

 

9 czerwca klasy Ia i IIa brały udział w wycieczce na Wydział Budowy Maszyn i Zarządzania  Politechniki Poznańskiej. Jako grupa, na co dzień zajmująca się przedmiotami ścisłymi (matematyka, fizyka, informatyka, geografia) bez problemu odnaleźliśmy się w tematyce zajęć.

Zostaliśmy przywitani przez przedstawicieli poszczególnych kierunków, którzy zostali naszymi przewodnikami. Na wstępie, opowiedzieli nam trochę o Wydziale i pokazali filmik promujący, przygotowany przez absolwenta naszej szkoły Jana Jakubka, po czym podzieliliśmy się na

Więcej…
 
Pierwsze matematyczne prelekcje w Kołłątaju dla gimnazjalistów PDF Drukuj Email

Dnia 23 maja odbyły się prelekcje matematyczne dla uczniów klas trzecich gimnazjum. Projekt zorganizowała klasa II A, pod nadzorem pani prof. Iwony Nowaczyk.

Spotkanie składało się z kilku części. Pierwszą z nich był wykład, dotyczący prostej Eulera -przygotowany przez Michała Drzewieckiego. Gimnazjaliści poznali kilka charakterystycznych punktów  związanych z trójkątem: ośrodek okręgu opisanego, ortocentrum, środek ciężkości. Podczas wykładu próbowali sobie odpowiedzieć na pytanie-

Więcej…
 
Zajęcia na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu PDF Drukuj Email

Dnia 18 maja uczniowie klasy 1a i 1f uczestniczyli w wykładach, które odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas wykładów młodzież miała okazję dowiedzieć się o filozofii matematyki, która miała na celu przekazanie czym tak naprawdę jest matematyka i jak należy się nią posługiwać.

Profesor z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej oraz własnych zdolności wprowadził uczniów w nowe spojrzenie na przedmiot jakim jest matematyka.

Więcej…
 
Światowy Dzień Liczby Pi PDF Drukuj Email

14 marca z okazji Światowego Dnia Liczby π uczniowie naszego Liceum - Katarzyna Koczorowska, Paulina Frukowska, Aleksandra Żmuda, Kornelia Kowalska, Bartosz Zieleziński i Mikołaj Bielawny wraz z Panią  Iwona Nowaczyk przeprowadzili lekcję matematyki w klasie czwartej w Szkole Podstawowej nr 8 im. M. Skłodowskiej-Curie.

Lekcja miała na celu zapoznanie  dzieci z ogólnym pojęciem liczby π poprzez różne zabawy i zadania. Zarówno dzieci, jak i uczniowie naszego Kołłątaja świetnie się bawili

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl