Nasze talenty w Europie PDF Drukuj Email

Nasze talenty w Europie

Muzycznym akcentem młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie powitała zebranych na V POWIATOWYM KONKURSIE LITERACKO - MUZYCZNYM "NASZE TALENTY W EUROPIE" - który odbył się w auli 26 marca 2010 r.

 

 

 

 

"A z wierszy napisanych chyba ten nie umrze, 
co nie bał się stać prawdą lub stał się muzyką"

Jan Twardowski

Tak proszę państwa to już V konkurs. A wydaje się, że nie tak dawno Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Łączyło się to z wieloma politycznymi problemami i rozterkami. Cieszymy się, że my również możemy zaznaczyć swoje współistnienie w Europie. Propagując nasze kulturalne europejskie dziedzictwo, młodzież ze Szkolnego Klubu Europejskiego "Kołłątaj"działająca przy I Liceum Ogólnokształcącym w Krotoszynie, po raz piąty zaprosiła do udziału uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Krotoszyńskiego. Patronat honorowy objęło Starostwo Powiatowe w Krotoszynie i pan poseł Maciej Orzechowski, którzy ufundowali cenne nagrody, a przepiękne dyplomy dla wszystkich uczestników przygotowała pani Elżbieta Poczta ze Starostwa Powiatowego w Krotoszynie.
Wszystkich uczestników i ich opiekunów, zaproszonych gości i uczniów, serdecznie powitali prowadzący spotkanie - Martyna Czubak i Mikołaj Konieczny, członkowie SKE "Kołłątaj".
Na wstępie mogliśmy podziwiać występ Chóru Młodzieżowego pod dyrekcją pana Marka Olejnika, który zachwycił publiczność.
W części konkursowej wystąpili uczniowie z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Krotoszyna, Koźmina Wlkp., Zdun, Sulmierzyc, Chwaliszewa i Orpiszewa. 23 uczestników rywalizowało ze sobą w dwóch kategoriach: prezentacji wierszy lub fragmentu prozy i prezentacji utworów muzycznych.
Główne cele przyświecające organizatorom to odkrywanie, rozwijanie oraz promowanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu oraz ich integracja. 

Podczas konkursu panowała miła i wesoła atmosfera. Publiczność reagowała bardzo żywo na występy uczestników, nagradzając ich często gorącym aplauzem.

A oto : WYNIKI V POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKO - MUZYCZNEGO
"NASZE TALENTY W EUROPIE"

Jury w składzie:

przewodnicząca Pani Iwona Dominiak - opiekun SKE " Kołłątaj"
Pani Elżbieta Poczta - przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Krotoszynie
Pan poseł Maciej Orzechowski - Honorowy członek jury
Pani Ilona Olejnik - przedstawiciel Szkoły Muzycznej w Krotoszynie
Pan Wojciech Szuniewicz - dyrektor Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury
Pani Joanna Olejniczak - nauczyciel języka polskiego
i członek klubu Karolina Menderska
przyznało następujące miejsca:

w kategorii recytacja:

  1. Mikołaj Piesyk - Zespół Szkół w Chwaliszewie
  2. Weronika Kopa - I LO im Hugona Kołłątaja w Krotoszynie
  3. Olga Fedorowicz - Niepubliczne Gimnazjum w Krotoszynie

w kategorii muzycznej:

  1. Aurelia Jargoła - ZSP Zduny
  2. Weronika Jarmużek - I LO im Hugona Kołłątaja w Krotoszynie
  3. Marzena Patalas - ZSP nr.1 w Krotoszynie

Organizatorzy tego konkursu, pani Iwona Dominiak i pani Maria Staszkiewicz - opiekunki SKE "Kołłątaj" pragną wszystkim podziękować za udział w konkursie, szanownemu Jury za ocenę występów wszystkim wspaniałym występującym i ich nauczycielom, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie swoich podopiecznych.
Podziękowania przekazujemy członkom SKE " Kołłątaj" za pomoc w organizacji konkursu i poczęstunku.
Szczególne podziękowania dla Dyrekcji naszej szkoły, za wsparcie w podejmowanych przez nas inicjatywach.
Z niecierpliwością czekamy na następne edycje konkursu.

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl