Zapach żużla PDF Drukuj Email

9 września br. pięćdziesięcioosobowa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w przedstawieniu „Zapach żużla”. Spektakl został przygotowany przez Teatr im. J. Osterwy z Gorzowa Wielkopolskiego. W Krotoszynie odbyły się dwa seanse tego przedstawienia w ramach akcji Teatr Polska. Celem projektu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie jest przybliżenie mieszkańcom małych miasteczek najważniejszych osiągnięć teatralnych.

„Zapach żużla” przedstawia historię osób zainteresowanych tym sportem. Włoch, który przyjeżdża do Polski, aby spłacić ojcowski dług polskiemu zawodnikowi, poznaje dawnych i obecnych działaczy klubu oraz „polskie piekiełko”. Prosta historia staje się pretekstem do ukazania różnych postaw, w tym niebezpieczeństwa alkoholizmu.
Po spektaklu mieliśmy szansę spotkać się z autorką scenariuszaIwoną Kusiak i dawnym zawodnikiem żużlowym a obecnie trenerem. Poznaliśmy historię powstania spektaklu, atmosferę dawnego i współczesnego Gorzowa. Uczestniczyliśmy w warsztatach, rozmawialiśmy o własnych pasjach i zainteresowaniach.
Dzięki Krotoszyńskiemu Ośrodkowi Kultury odbędą się kolejne spektakle w ramach projektu „Teatr Polska”. Mamy nadzieję, że będą równie ciekawe jak ten ostatni.

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl