Zamki, zabytki i dworki Wielkopolski PDF Drukuj Email

7 marca 2011r. ogłoszony został konkurs "Zamki, zabytki i dworki Wielkopolski", przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego. Każda ze szkół miała za zadanie przygotować projekt dwudniowej wycieczki szlakiem najciekawszych zabytków naszego województwa. 28 marca odbyły się pierwsze warsztaty przygotowawcze, zapoznanie ze szczegółami konkursu i z jego regulaminem. Projekty należało złożyć do 2 maja 2011r. do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie.

Zwyciężył projekt I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja, wykonany przez Kamilę Skorupińską, Magdalenę Sobańską i Kingę Zembską, wraz z opiekunem, profesorem Maciejem Czachorkiem.
Nagrodą, przewidzianą dla wszystkich uczestników (wraz z opiekunami), były warsztaty fotograficzne oraz wycieczka, zaplanowana przez zwycięski zespół, która odbyła się 28 września 2011r. Uczestnicy zwiedzali pałac w Rogalinie, Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie, zamek w Gołuchowie oraz pałac i park w Dobrzycy. Podsumowaniem konkursu będzie wystawa zdjęć wykonanych przez uczestników wycieczki dydaktycznej

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl