Pożegnanie z "Fatamorganą" PDF Drukuj Email

24 i 25 października w krotoszyńskim kinie „Przedwiośnie” odbyły się ostatnie spektakle II MUSICALU KOŁŁĄTAJOWSKIEGO FATAMORGANA. Pierwszego dnia zbieraliśmy pieniądze dla absolwentki naszej szkoły, Zuzanny Nadziei. I tym razem krotoszynianie nie zawiedli. Zebraliśmy 2338 zł. Dochód z kolejnego przedstawienia zasilił fundusz wolontariatu ziemi krotoszyńskiej.

Pragnę serdecznie podziękować Klubowi „Rivendell”, Krotoszyńskiemu Ośrodkowi Kultury pracownikom kina „Przedwiośnie”, Samorządowi Szkolnemu za współpracę i pomoc. Jednak szczególne gratulacje i oklaski należą się młodym artystom. Aktorzy, piosenkarki, muzycy, tancerki to grono osób, które sprawiło, że spektakl ten okazał się sukcesem. Dowodem na to są artykuły i recenzje przedstawienia w tygodnikach lokalnych.
„Fatamorgana” odchodzi już do przeszłości. Kilkoro młodych wykonawców czeka teraz o wiele trudniejsze zadanie- egzamin maturalny. Nie będzie co prawda zdawany w blasku reflektorów i przy pełnej sali, ale dla niektórych może być jeszcze większym wyzwaniem. Życzę Wam, aby – podobnie jak musical- finał był spektakularny.
Młodsi wykonawcy z klas drugich i pierwszych połknęli natomiast teatralnego bakcyla i być może ujrzymy ich jeszcze na scenie. Tego sobie i wszystkim Kołłątajowcom życzę.

Ekipa „Fatamorgany:

Aktorzy:
Monika Urbaniak, Magdalena Sobańska, Weronika Kopa, Zuzanna Kozina, Damian Kaźmierczak, Artur Kujawski, Mikołaj Piesyk, Tomasz Szymański, Tomasz Domaszewski, Robert Jelinowski
Piosenkarki: Olga Rybakowska, Aleksandra Chmielarz, Karolina Drygas, Paula Dutkowiak, Magdalena Rauhut, Monika Filipiak, Jan Jakubek

Muzycy:
Martyna Fila, Marta Rettig, Karolina Król

Tancerze:
Anita Kurzawa, Ewa Zielezińska, Sara Pawlik, Kalina Koszałka, Weronika Banaszak, Magdalena Banaszak, Patrycja Golka.

Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Witczak