Kołłątajowskie spotkania z naukami przyrodniczymi dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych PDF Drukuj Email

Z tradycją ku nowoczesności – I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja zamierza wzorem Jędrzeja Śniadeckiego – wybitnego Polaka doby Oświecenia, „ojca” polskiej chemii (jako pierwszy w Polsce prowadził wykłady otwarte używając prostego, zrozumiałego dla wszystkich słownictwa, bogato ilustrowane doświadczeniami) zorganizować otwarte zajęcia warsztatowe dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych zainteresowanych naukami przyrodniczymi. Zajęcia będą prowadzone cyklicznie w godzinach popołudniowych przez mgr Waldemara Plewińskiego w formie dwóch kół naukowych: chemicznego dla gimnazjalistów i przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych.

Warunki uczestnictwa w zajęciach:

1. Chętnych uczniów, zainteresowanych udziałem w pracach koła chemicznego lub przyrodniczego, zapisują rodzice (prawni opiekunowie) podczas pierwszych zajęć.
  2. Liczba miejsc ograniczona – decyduje pierwszeństwo zgłoszenia, wyniki osiągane z chemii (gimnazjum) lub przyrody (szkoła podstawowa) oraz wiek.
  3. Wstępna rejestracja z podaniem następujących danych: imię i nazwisko ucznia; imię i nazwisko rodziców (prawnych opiekunów); szkoła; klasa /oddział (czyli np.: kl. I a czy kl. II b); oceny z chemii (gimnazjum) lub przyrody (szkoła podstawowa) – prowadzący zajęcia zastrzega sobie prawo wywiadu z nauczycielem ucznia na temat jego postępów w nauce; kontakt z rodzicami (adres e-mail oraz numer telefonu). W przypadku dużej liczby chętnych 27 lutego o godz. 16:00 w I LO im. H. Kołłątaja zostanie przeprowadzony test weryfikujący wiadomości i umiejętności kandydatów. O konieczności jego przeprowadzenia kandydaci zostaną poinformowani drogą mailową. Wstępnej rejestracji można dokonać do 20 lutego 2012 roku na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub listownie na adres szkoły:
    Waldemar Plewiński. I LO im. H. Kołłątaja, ul. Kołłątaja 1, 63-700 Krotoszyn. O zakwalifikowaniu ucznia do udziału w zajęciach rodzice zostaną powiadomieni tylko drogą elektroniczną (proszę pamiętać o podaniu swojego adresu e-mail lub w wyjątkowej sytuacji adres e-mail szkoły dziecka).
  4. Zajęcia będą prowadzone raz w miesiącu od godz. 16:00 do 17:00.
  5. Data pierwszego spotkania zostanie podana zakwalifikowanym uczestnikom zajęć.
  6. Uczestnik zajęć jest zobowiązany do bezwzględnego przestrzegania regulaminu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Pracowni Chemicznej I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie, w przeciwnym razie może zostać skreślony z listy uczestników.

opracował: Waldemar Plewiński