Krotoszyński „Kołłątaj” w czołówce najlepszych szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego. PDF Drukuj Email

Dnia 14 marca bieżącego roku na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie odbyły się X Regionalne Zawody Chemiczne. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów przedmiotowych obejmujących swoim zasięgiem całą Wielkopolskę. Odbywa się pod patronatem Wydziału Chemii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Poznańskiego Kuratorium Oświaty i Starosty Krotoszyńskiego.

Jedynymi krotoszyńskimi laureatami tego konkursu zostali: Marcin Łaśko z kl. IIIb, zdobywca IV miejsca i Katarzyna Bar z kl. IIId, która zajęła V miejsce. Bardzo cieszą nas ich sukcesy. Kasia jest uczennicą klasy o profilu biologiczno - chemicznym. Natomiast Marcin, uczeń klasy o profilu matematyczno - informatycznym, włożył w swoje przygotowanie do konkursu szczególnie wiele pracy. Zaowocowało to zdobyciem miejsca w czołówce najlepszych uczniów klas o profilu biologiczno - chemicznym (łącznie z legendarnym Kaliskim Asnykiem) z całej Wielkopolski.

Obecny podczas olimpiady Dziekan Wydziału Chemii UAM, pan prof. dr hab. Piotr Kirszenstejn stwierdził, że już dzisiaj chciałby widzieć laureatów Regionalnych Zawodów wśród swoich studentów. Niebywały sukces Kołłatajowców oraz fakt, że I miejsce zdobył uczeń z jarocińskiego liceum są potwierdzeniem wysokiego poziomu nauczania naszej szkoły i możliwości zdobywania wysokich lokat w konkursach przedmiotowych przez chętnych pasjonatów.

Zdobywcom prestiżowych miejsc gratulujemy. Życzymy im, aby spełniły się marzenia dotyczące studiów i dalszej drogi życiowej. Trzymamy za was kciuki!!!