Prelekcja dotycząca profilaktyki i leczenia raka jelita grubego PDF Drukuj Email

28 lutego uczniowie naszej szkoły biorący udział w V edycji Ogólnopolskiego projektu ,,Mam haka na raka’’ zorganizowali prelekcję dotyczącą profilaktyki i leczenia raka jelita grubego. Hakowcy z tej okazji zaprosili władze powiatu, miasta , sponsorów, nauczycieli oraz wszystkich mieszkańców Krotoszyna i okolic.

O godzinie 17.00 nastąpiło uroczyste rozpoczęcie. Głos zabrali : Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego – Pani Elżbieta Płóciennik, wicestarosta krotoszyński – Pan Krzysztof Kaczmarek , Pan Miłosz Zwierzyk – asystent posła na sejm Pana Macieja Orzechowskiego, który niestety nie mógł gościć na naszym spotkaniu oraz koordynator zespołu Pani Julita Szał.

Następnie organizatorzy wygłosili bogatą w wiedzę prelekcję. Po ich wystąpieniu głos zabrał Ordynator oddziału chirurgicznego z pododdziałem urazów narządu ruchu i ortopedii Szpitala Powiatowego w Krotoszynie – dr n. med. Andrzej Milewski, który jeszcze bardziej przybliżył zebranym informacje na temat choroby jaką jest rak jelita grubego. Na spotkaniu nie zabrakło radnych powiatu oraz radnych miasta i gminy Krotoszyn. Swoja obecnością zaszczycił uczestników projektu również Dyrektor SPZOZ Pan Paweł Jakubek. Cała akcja została udokumentowana przez patronów medialnych, którzy objęli patronat nad projektem- Gazeta Krotoszyńska oraz e-powiat24. Na prelekcji pojawiła się również telewizja Proart.

Konferencja została wzbogacona o występy taneczne grup z Młodzieżowego Klubu Środowiskowego ,,Rivendell’’, do których należy liderka zespołu Renata Jelinowska. Swoje umiejętności gry na fortepianie zaprezentowali również Anna Paszek – uczestniczka projektu oraz Robert Jelinowski. Artykuły zbierane podczas trwania akcji zostały wówczas przekazane na rzecz Świetlicy Socjoterapeutycznej Stowarzyszenia ,,Szansa’’ w Krotoszynie.