Kołłątajowcy po raz piąty z rzędu laureatami olimpiady PDF Drukuj Email

24 marca w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie odbyła się V Olimpiada Fizyczna dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ideą olimpiady jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów fizyką oraz wyłonienie uczniów utalentowanych. W tym roku pytania dotyczyły elektromagnetyzmu.

W olimpiadzie wzięło udział dwóch uczniów z naszej szkoły: miejsce I zajął - Artur Worsztynowicz (III B), natomiast Marcin Stachowiak (III B) zajął III miejsce.

Uczniowie "Kołłątaja" po raz piąty z rzędu zostają laureatami olimpiady. Nagrody dla laureatów ufundowali starosta Leszek Kulka oraz burmistrz Julian Jokś, którzy objęli zmagania patronatem.

Po podsumowaniu konkursu prof. dr hab. Rufin Makarewicz z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przedstawił młodym fizykom ciekawy wykład na temat burzy i grzmotu.

Więcej o konkursie na stronie: www.krotoszyn.pl