Biznes nie jest nam obcy! PDF Drukuj Email

Nasza przygoda z konkursem Business Case Competitions rozpoczęła się 18 listopada 2011 roku. Wtedy spotkaliśmy się z panią dr Katarzyną Czaińską, przedstawicielką Poznańskiej Wyższej Szkoły Biznesu, która przeprowadziła z nami szkolenie w ramach konkursu. Naszym zadaniem było przygotowanie projektu, dotyczącego możliwości rozwoju naszego regionu w odniesieniu do planu rozwoju Wielkopolski 2020. Zapoznaliśmy się również z metodyką przygotowania projektu konkursowego oraz ogólnymi wymaganiami .

Z zapałem przystąpiliśmy do realizacji zadania, jednak szybko zdaliśmy sobie sprawę, że nie będzie to takie łatwe.

Nasz projekt dotyczył utworzenia ośrodka rekreacyjno-sportowego w Starym Grodzie. Rozpoczęliśmy pracę od rozdzielenia obowiązków. Następnie wprowadziliśmy multum modyfikacji tak ,by nasz projekt był bliski ideału. Ostatnim krokiem było przesłanie pracy na adres wskazany przez Organizatorów.

Ku naszemu ogromnemu zadowoleniu zakwalifikowaliśmy się do najlepszej „10-tki” w Wielkopolsce. Zaproszono nas na galę, która odbyła się 30 marca, w placówce PWSB w Poznaniu. Jak się okazało nasz projekt został wyróżniony! W nagrodę otrzymaliśmy indeksy na dowolnym kierunku na uczelni !!!. Po gali odbył się poczęstunek dla uczestników olimpiady.

Zachęcamy młodszych kolegów i koleżanki do brania udziału w tego typu przedsięwzięciach, bo dzięki temu można uzyskać nie tylko wspaniałą nagrodę, ale również ciekawe doświadczenie.

Uczniowie klasy III D