Meridian PDF Drukuj Email

W dniu 17.04.2012 r. sześcioro uczniów z naszej szkoły udało się na galę rozdania nagród tegorocznej edycji konkursu Meridian Mathematic Competition (MMC). Było to wielkie wyróżnienie, gdyż spośród ponad 5 tysięcy uczniów na etapie rozwiązywania zadań w sieci oraz ponad tysiąca zgromadzonego w największych miastach Polski wybrano 150 najlepszych – po 50 w każdej kategorii (Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Liceum)

Uroczystość miała miejsce w warszawskiej siedzibie Meridian International School. Każdy wyróżniony miał zaszczyt uścisnąć dłoń dyrektora Oguna Aknana oraz wysłuchać występów swoich rówieśników.

Laureaci z I LO im. Hugona Kołłątaja zajęli następujące miejsca:

• Dominik Heinisch klasa IIa – 13
  • Piotr Chlebowski klasa IIa – 17
  • Jakub Tokarek klasa Ia – 44
  • Joanna Jędrzejak klasa IIa – 43
  • Piotr Maciejewski klasa Ia – 46

W nagrodę uczniowie otrzymali upominki, certyfikaty, listy gratulacyjne dla rodziców oraz zniżki na opłatę prywatnej szkoły MiS. Wyjazd uświetniła podróż warszawskim metrem do centrum, gdzie młodzież mogła podziwiać panoramę stolicy.

Do uczestnictwa w konkursie uczniów przygotowała p. Iwona Nowaczyk, natomiast wyjazd został zorganizowany dzięki p. dyrektor Elżbiecie Płóciennik oraz Radzie Rodziców, za co laureaci serdecznie dziękują.