Poznańskie Święto Nauki i Sztuki PDF Drukuj Email

We wtorek, 27 marca uczniowie klasy 1d pod opieką p. Julity Szał i p. Waldemara Plewińskiego wzięli udział w XV Festiwalu Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Licealiści obejrzeli film rozpoczynający wykłady o prof. Marii Siemianow-Polce, która jako pierwsza wykonała całkowity przeszczep twarzy. Następnie wysłuchali wykładów: „Inżynieria genetyczna wczoraj i dziś”, „Lalka Barbie-postulat wzoru czy represja wizerunku?”, „Czy narkoza gasi świadomość?”, „Imprezowy duet-alkohol i papierosy. Dlaczego spożywamy je razem?” oraz „Galeria sztuki w prosektorium”.

Natomiast 29 marca uczniowie klasy 1b i 2d wraz z opiekunamip. Joanną Olejniczak, p. Pawłem Hadrychem i p. Waldemarem Plewińskim wzięli udział w wykładach na terenie Politechniki Poznańskiej, zorganizowanych także w ramach XV Festiwalu Nauki i Sztuki. Uczestnicy mieli szansę obserwowania eksperymentów fizycznych, gdzie mogli pogłębić swoją wiedzę na temat odziaływania na siebie ciał unoszonych w powietrzu. „Chemiczne science show” pokazało wszystkim jak w nietrudny sposób obudzić wygasły wulkan oraz jak chemia pomaga twórcom filmów wtworzeniu niesamowitych efektów. Pod koniec pobytu na Politechnice wszyscy wzięli udział w wykładzie pod tytułem „Gry-trening, rozrywka, ryzyko, nałóg czy gamifikacja-życiowa konieczność”, gdzie mogli poznać historię powstawania i sposobu działania gier, nie tylko komputerowych.

Wyjazd był bardzo ciekawym doświadczeniem oraz świetną okazją dla uczniów zastanawiających się nad kontynuacją nauki na tych uczelniach na chociażby częściowe poznanie budynków i panującej atmosfery na Politechnice oraz Uniwersytecie Medycznym.