PDF Drukuj Email


Pod takim hasłem promowaliśmy naszego "Kołłątaja". I w ten sposób rozpoczynamy ten tekst o szkole dla Was, tegoroczni absolwenci gimnazjów.

I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie działa nieprzerwanie od wielu lat. Być może tę szkołę kończyli Wasi rodzice, rodzeństwo a może i dziadkowie. Niewątpliwie tradycja jest dla nas bardzo ważna. Wiemy jednak, że nie można tylko na niej budować dobrej szkoły. Z tego powodu otwarcie patrzymy w przyszłość i chcemy zapewnić naszym uczniom dobry start do dalszej nauki.

Szkoła osiąga wysokie wyniki kształcenia, co potwierdzają liczne przyjęcia absolwentów na studia wyższe oraz udział uczniów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Wychowanków i Nauczycieli Gimnazjum i Liceum Hugona Kołłątaja oraz z Martin-Butzer-Gymnasium w Dierdorfie (Niemcy). Współpraca ta sprzyja realizacji programów o charakterze dydaktycznym, kulturalnym i sportowym.

Życie w "Kołłątaju" to również możliwość uczestniczenia w cyklicznych imprezach szkolnych, doskonalenia swoich umiejętności i pogłębiania wiedzy w ramach zajęć pozalekcyjnych.

Jeśli lubisz sport, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Szkoła posiada dwie sale, boisko wielofunkcyjne i boisko "Orlik", siłownię. Działają różne sekcje sportowe, a nasi sportowcy mogą pochwalić się świetnymi wynikami na szczeblu wojewódzkim. Liceum posiada również trzy pracownie komputerowe z dostępem do szerokopasmowego Internetu o przepustowości 15Mb/s, zmodyfikowaną bibliotekę i czytelnię z centrum multimedialnym.

Osoby zainteresowane tematyka europejską tworzą Szkolny Klub "Kołłątaj". Przeprowadzają uczniowskie prawybory, propagują idee integracji w ramach Unii Europejskiej. Do kalendarza szkolnego na stałe weszły Europejskie Kolędowanie i konkurs "Nasze Talenty w Europie".

Szkolni artyści dbają o oprawę muzyczną uroczystości szkolnych, organizują spektakle, wieczornice. Dowodem ich zaangażowania są przedstawienia tematyczne, liczne nagrody w konkursach artystycznych a zwłaszcza musical "Słowa" i "Fatamorgana".

Chlubą szkoły są prężnie działające kluby młodzieżowe: strzeleckie, wolontariat i samorząd uczniowski. To dzięki nim wiele się w szkole dzieje. Coroczną imprezą szkolną są Hugonalia, służące integracji środowiska wszystkich Kołłątajowców.

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl