Stań po zielonej stronie mocy PDF Drukuj Email

Stań po zielonej stronie mocy

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do akcji ekologicznej „Stań po zielonej stronie mocy”. Akcja ma na celu prowadzenie działań edukacyjnych i informacyjnych z zakresu selektywnej zbiórki odpadów oraz recyclingu, poprawę świadomości ekologicznej oraz łatwy i szybki dostęp do informacji i materiałów edukacyjnych dotyczących gospodarki odpadami. Celem akcji jest zbiórka płyt CD/DVD, blu-ray, zużytych telefonów komórkowych, opakowań do płyt, baterii, ładowarek. Ale również dawanie dobrego przykładu poprzez propagowanie właściwych zachowań w gospodarce odpadami oraz wprowadzenie zdrowej rywalizacji opartej na zabawie.

Akcja trwa w naszej szkole od 1 października 2012 r. do 23 czerwca 2013 r.

Narzędziami akcji są:

• boxy - pojemniki do segregowania odpadów
  • materiały informacyjne - plakaty, ulotki, filmy na płytach CD/DVD o charakterze ekologicznym
  • BIO kioski – urządzenia służące do oglądania filmów ekologicznych, jak również służące do śledzenia wyników w rankingu zebranych odpadów.

Razem dbajmy o nasze środowisko!!!!