Kołłątajowcy uczestniczą w warsztatach z programowania robotów Lego Mindstorm NXT PDF Drukuj Email

Warsztaty z programowania robotówWarsztaty z programowania robotów Lego Mindstorms NXT odbyły się w piątek 8 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja. W warsztatach, zorganizowanych przez Wyższą Szkołą Komunikacji i Zarządzania z Poznania, wzięli udział uczniowie z klas informatycznych naszego Liceum.

Celem zajęć było zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami związanymi z robotyką oraz mechatroniką poprzez realizację własnych robotów.

W pierwszej części warsztatów odbył się wstęp teoretyczny z robotyki i mechatroniki, a także została omówiona struktura programu, w którym powstawały programy sterujące robotami.

Podczas drugiego panelu uczniowie zostali podzieleni na 3-4 osobowe zespoły, z których każdy miał za zadanie zbudowanie i zaprogramowanie robota o coraz bardziej rozbudowanych funkcjach. Zespoły dysponowały zestawami Lego Mindstorms NXT 2.0 składającymi się z klocków, silników, czujników oraz jednostki głównej, podłączanej kablem USB do komputera.

Składanie i programowanie robotów dostarczyło uczniom wielu sympatycznych i niezapomnianych wrażeń.