Klasy akademickie w "Kołłątaju" PDF Drukuj Email

Klasy akademickie5 lutego 2013 roku popisana została umowa między Wydziałem Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickeiwicza w Poznaniu a I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie. Dzięki temu uczniowie klas matematycznych mają szansę uczestniczenia w wykładach, warsztatach, kursach i konsultacjach na uczelni wyższej. Zajęcia dla licealistów odbywają się raz w miesiącu w Pracowni Podstaw Eksperymentu Fizycznego Wydziału Fizyki UAM.

Dzięki temu uczniowie mają możliwość zastosowania w praktyce omawianych na lekcjach praw, zaplanowania i przeprowadzenia doświadczeń i sformułowania wniosków. Jest to bardzo dobry sposób przygotowania do egzaminu maturalnego. Wpływa również na zainteresowanie fizyką, wprowadza w akademicki świat. Warto również zwrócić uwagę, na to, że idea klas akademickich uwzględnia elementy edukacji pozaszkolnej, co umożliwia uatrakcyjnienie programu nauczania w zgodzie z zapisami podstawy programowej. Jest to nowatorska i aktywizująca forma przekazu wiedzy i umiejętności. Obecnie w projekcie bierze udział dziesięciu uczniów klasy IIA. Porozumienie zostało zawarte do 30.06.2015 roku.