Olga na podium PDF Drukuj Email

Z dumą i radością informujemy o zdobyciu I miejsca w VII Konkursie Literackim o Nagrodę FanFila w kategorii przekład przez Olgę Menzel, uczennicę klasy IIe. Konkurs organizowany jest przez Instytut Filologii Polskiej UAM w Poznaniu. Werdykt jury jednogłośnie przyznał Oldze pierwszą nagrodę za tłumaczenie fragmentu powieści szkockiej pisarki Ali Smith There But For The. W werdykcie podkreślono, że spośród prawie 80 nadesłanych tłumaczeń, praca Olgi wyróżniła się wiernością oryginałowi, pomysłowym tłumaczeniem gier słownych oraz dopracowanym stylem. Opiekunami literackimi Olgi były p. Katarzyna Jędrzak i p. Małgorzata Witczak.

Przekład Olgi oraz pozostałe nagrodzone prace w kategorii poezji, prozy, eseju oraz przekładu można przeczytać pod adresem http://polonistyka.amu.edu.pl

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.

Oldze gratulujemy!