Poczuj chemię do chemii PDF Drukuj Email

Poczuj chemięDnia 11 lutego młodzież z naszej szkoły już po raz trzeci uczestniczyła w warsztatach laboratoryjnych zorganizowanych przez Wydział Chemii UAM w Poznaniu w ramach projektu unijnego Poczuj chemię do chemii. Warto podkreślić, że nasza szkoła najdłużej już współpracuje ze wspomnianą uczelnią i jest jedyną w kraju, która już po raz trzeci uczestniczy w tym wyjątkowym projekcie edukacyjnym.

Młodzież ma szansę cały dzień spędzić w uczelnianych profesjonalnych laboratoriach samodzielnie przygotowując liczne kosmetyki i przeprowadzając ciekawe analizy chemiczne. Tego typu zajęć edukacyjnych dla młodzieży szkolnej nie organizuje żadna inna uczelnia w kraju, poza Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Miłym zaskoczeniem dla wszystkich odwiedzających dzielnicę Morasko w Poznaniu jest widok kampusu Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Collegium Chemicum Novum to obecnie najnowocześniejszy budynek uczelniany w Polsce. Pobyt w jego laboratoriach to niezapomniane wrażenie kontaktu z wielkim światem dwudziestego pierwszego wieku.