Kołłątaj najlepszą szkołą ponadgimnazjalną w Wielkopolsce PDF Drukuj Email

Dnia 15 kwietnia 2013 roku na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie po raz pierwszy odbyła się Regionalna Olimpiada Medyczna pod patronatem Starosty Krotoszyna. Jest to jedyny tego typu konkurs w całej Polsce. Jego pomysłodawcami są Waldemar Plewiński, Julita Szał i Beata Piotrowska. W przygotowaniu tego projektu pomogli kolejni nauczyciele z „Kołłątaja”: Iwona Nowaczyk, Robert Szczotka i Alina Szwarczyńska.

Zebranych w przepięknej sali wideokonferencyjnej uczestników konkursu reprezentujących całą Wielkopolskę powitała pani dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja Elżbieta Płóciennik. Z kolei przystąpili oni do rozwiązywania testu złożonego z zadań otwartych i zamkniętych dotyczących matematyki, fizyki, chemii, biologii oraz nauk medycznych. Regionalna Olimpiada Medyczna jest konkursem dwuetapowym. W Krotoszynie odbył się finał olimpiady, w którym uczestniczyli zwycięzcy etapu szkolnego.

Laureatami Regionalnej Olimpiady Medycznej zostali:

• Bartosz Kowal, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie – I miejsce
  • Mateusz Wilczek, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu – II miejsce
  • Bartosz Zakrzewski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie – II miejsce
  • Kacper Skóra, uczeń Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. mjra H. Sucharskiego w Kępnie – III miejsce.

Szczególną wyjątkowość opisywanego wydarzenia podkreśliła obecność pana Andrzeja Wichłacza reprezentującego Starostę Krotoszyńskiego i pani Janiny Nowaczyk reprezentującej Krotoszyński Zespół Opieki Zdrowotnej. Cenne nagrody ufundowane przez Starostę Krotoszyńskiego wręczył laureatom pan Andrzej Wichłacz.

Organizatorzy mają nadzieję, że Regionalna Olimpiada Medyczna wpisze się na stałe do kalendarza imprez odbywających się na terenie Powiatu Krotoszyńskiego.