Kiermasz Zawodów w Kołłątaju PDF Drukuj Email

19 kwietnia w I Licem Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odbył się pierwszy w historii tej szkoły Kiermasz Zawodów pt. „Wybieram przyszłość z Kołłątajem”. W tym dniu uczniowie klas II i III mogli zdobywać informacje o zawodach dzięki obecności osób, które reprezentowały zawody takie jak. kosmetolog, psycholog, nauczyciel przedszkola, farmaceuta, lekarz, dietetyk, fizjoterapeuta, strażak, policjant czy też fizjoterapeuta.

Na kiermasz szkoła zaprosiła też przedstawicieli uczelni wyższych i studentów różnych kierunków. Była też okazja uczestniczenia w ciekawych zajęciach prowadzonych przez Powiatowy Urząd Pracy w Krotoszynie, Klub Pracy i Punkt Pośrednictwa Pracy. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się warsztaty zaprezentowane przez Wyższą Szkołę Handlową z Wrocławia. Mamy nadzieję, że takie imprezy będą odbywać się  w Kołłątaju cyklicznie.

Jesteśmy szkołą ogólnokształcącą, nie przygotowujemy do pracy w konkretnym zawodzie, dlatego większość naszych uczniów po ukończeniu szkoły podejmuje dalszą naukę na studiach wyższych. Dzięki  takim imprezom młodzi ludzie mogą lepiej przygotować się do nie łatwego  w dzisiejszych czasach wyboru zawodu i kierunku dalszego kształcenia- mówią organizatorzy kiermaszu Anna Czwojda, Piotr Szczeciński, Ilona Kocel i Elżbieta Krajka.

Jeszcze raz chcemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim przedstawicielom zawodów, którzy gościli 19 kwietnia w Kołłątaju.