Krotoszyńskimi ścieżkami Michała Kozala i Mariana Langiewicza – akademia szkolna PDF Drukuj Email

Od grudnia 2012r. do maja 2013r. klasa IIc realizowała dwa projekty w ramach programu "E-szkoła Moja Wielkopolska". 29 maja był dniem zwieńczającym kilkumiesięczną, wytrwałą pracę uczniów. Jedna z grup uczniów opieką prof. Macieja Czachorka badała życie dwóch najwybitniejszych absolwentów I LO w Krotoszynie. Projekt "Krotoszyńskimi ścieżkami Michała Kozala i Mariana Langiewicza" był wspaniałą przygodą, ale i trudnym zadaniem, z którym musiała zmierzyć się młodzież. Choć praca badawcza obejmowała rajdy, wizytę w Archiwum Państwowym w Kaliszu, a także zajęcia w krotoszyńskim muzeum, podsumowanie sprawiło radość i organizatorom, i tym, którzy przybyli, by poznać rezultaty pracy uczniów. Krótka akademia wraz z częścią artystyczną przybliżyły przybyłym nauczycielom, rodzicom i uczniom sylwetki tych wielkich ludzi i pokazały, co udało się zbadać i osiągnąć zaangażowanej w projekt młodzieży.