Doumba Pierre - „najmłodszym Kołłątajowcem” PDF Drukuj Email

W październiku 2013 roku Grono Pedagogiczne I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie rozpoczęła starania o adopcję dziecka z Afryki. Inicjatorką akcji była Pani profesor Daria Kapcińska, która od kilku lat jest „mamą adopcyjną na odległość”. W związku z tym został nawiązany kontakt z Fundacją Pomocy Humanitarnej ”Redemptoris Missio” w Poznaniu.

Uczniowie pozytywnie zareagowali na powyższą inicjatywę, organizując różnorodne akcje charytatywne w celu zebrania środków potrzebnych na całoroczne utrzymanie i edukację dziecka. Jest to równowartość 100 euro.

12 listopada 2013 roku szkoła otrzymała informację o adopcji Doumby Pierre, który stał się „najmłodszym Kołłątajowcem”.

Zachęcamy społeczności innych szkół, parafii instytucji do „adopcji na odległość”.