Zajęcia dla gimnazjalistów - Podróż do wnętrza Ziemi PDF Drukuj Email

Na samym początku wyprawy tajemnym labiryntem biegnącym pod pracownią chemiczną przedostaliśmy się do zaklętych pieczar pod Krotoszynem. Byliśmy tam świadkami erupcji wulkanicznej, niestety obudziliśmy niebezpieczną bestię – strasznego smoka monogława. Bestię tą pokonaliśmy jednym śmiałym cięciem wiedzy geologicznej, tak że tylko zielony ogień buchnął z miejsca po ściętym łbie.

Wśród wielu niebezpiecznych trudów wyprawy,  do których należało zbudowanie dymarki i wytop metalu

z rudy oraz pokonanie ścieżki niebezpiecznych strzelających płomieni dotarliśmy w pewnym momencie do Azerbejdżanu, gdzie mogliśmy podziwiać płonące ziemie. Tam wsiedliśmy do nowoczesnego odrzutowca klasy KON-TOM-WALP i po kilku minutach wróciliśmy do Krotoszyna.

 

W drugiej części spotkania uczestnicy poznawali budowę litosfery. Między innymi poznali skład chemiczny litosfery oraz cechy fizyczne minerałów.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja minerałów. Prowadzący zajęcia wyjaśnili co to jest „złoto głupców”, karat, polimorfizm oraz co można zrobić,aby stać się (zgodnie z prawem) posiadaczem diamentów.

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl