Dzień języków obcych PDF Drukuj Email

26 września 2014 roku po raz kolejny obchodziliśmy  w naszej szkole „Europejski dzień języków obcych”. Z okazji tego dnia Kołłątajowcy mieli możliwość wypróbowania swoich sił w konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli języków obcych wraz z samorządem uczniowskim.

Uczniowie mogli rywalizować w kalamburach oraz w „szukaniu zadań”. Równolegle do konkurencji odbywały się prezentacje artystyczne o tematyce adekwatnej do obchodzonego dnia, które oceniało jury

w składzie: mgr J. Olejniczak, mgr A. Borkiewicz, mgr I. Horyza oraz przedstawicielka uczniów- Angelika Szyja z klasy 3c.

Kilka dni wcześniej zorganizowane zostały konkursy na najlepszego anglistę i germanistę w szkole. Najlepszą germanistką okrzyknięto Nikole Kowalski, natomiast wyróżnienie otrzymali Klaudia Wachowiak oraz Witold Korczak, zaś tytuł najlepszego anglisty zdobył Michał Drzewiecki, a wyróżnienie Angelika Mayer i Agata Polańska. Po zakończeniu konkursów oraz przedstawień Przewodniczący Szkoły-Kacper Janicki wraz z Panią Wicedyrektor-Alicją Stachurską ogłosili wyniki i wręczyli nagrody.

W kalamburach pierwsze miejsce zdobyli chłopcy z 2a, drugie miejsce dziewczyny z 2e, a trzecie miejsce przypadło przedstawicielom klasy 3b. W następnej konkurencji, którą było „szukanie zadań” zwyciężyła klasa 2c, a wyróżnienie otrzymała klasa 1d i 3e. Natomiast w części artystycznej zwycięzcą została klasa 1a, a wyróżnienie zdobyły klasy 1e i 2c.