Dolnośląski Festiwal Nauki na Politechnice Wrocławskiej PDF Drukuj Email

Dnia 20 września 2016 roku grupa uczniów naszej szkoły (klasa Ie i uczniowie z klasy IIb) pojechała do Wrocławia na wykłady z języka angielskiego. Odbyły się one w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na Politechnice Wrocławskiej.

Jedne z nich miały tytuł "Wynalazcy z Wysp Brytyjskich". Podczas tego wykładu, poznaliśmy wielu wynalazców, bardziej i tych mniej znanych. Dowiedzieliśmy się kto był twórcą pierwszej na świecie gaśnicy, taśmy filmowej a nawet systemu World Wide Web.

Nad pochodzeniem tych rzeczy, większość z nas nigdy się nie zastanawiała, one po prostu istniały, lecz dzięki tym zajęciom, mogliśmy dowiedzieć się trochę więcej o historii ich powstania, pierwszych prototypach przedmiotów, z których korzystamy na co dzień. Każdy z nas na pewno słyszał o czymś takim jak Księga Rekordów Guinnesa, ale czy ktoś zastanawiał się kto ją stworzył?

Drugie zajęcia „Wirtualny spacer do Londynu” dotyczyły planowania podróży do Londynu, jak zarezerwować bilety lotnicze, co jest warto zobaczyć w tym miejscu.

Czekamy na kolejne wykłady podczas następnego Festiwalu w przyszłym roku szkolnymUśmiechUśmiech