Gra miejska z udziałem Wolontariuszek Szkolnego Koła Charytatywnego. PDF Drukuj Email

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego (10 października), Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprosili uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu krotoszyńskiego do udziału w Grze Miejskiej. Tegoroczne hasło ŚDZP brzmiało: "Godność a zdrowie psychiczne".

Celem gry była integracja mieszkańców z różnych środowisk (szkoły, instytucje,  itp) z osobami niepełnosprawnymi , czyli tych którzy na co dzień żyją obok siebie i niewiele o sobie wiedzą. Uczniowie wykonywali zadania, które rozlokowane były na terenie całego miasta.

Naszą szkołę prezentowały Zuzanna Czachorek z klasy IIc oraz Alicja Jackowiak z klasy Ie należące do Szkolnego Koła Charytatywnego. Dziewczyny musiały między innymi zrobić zakupy z osobą niepełnosprawną, pomóc spakować torbę do szpitala, czy też pomóc w napisaniu listu motywacyjnego.

Grę zakończył happening na krotoszyńskim rynku oraz wspólny posiłek w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy.