Młody Chemik Eksperymentuje PDF Drukuj Email

W sobotę 18 marca 2017 r w Sali Wałbrzyskiej Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej w ramach Projektu „Młody Chemik Eksperymentuje, uczniowie przedstawiali  prezentacje multimedialne z wykonanych przez siebie doświadczeń chemicznych.

Grupa młodych, ambitnych chemików z  I klasy biologiczno-chemicznej,  prezentowała swoje osiągnięcia  z eksperymentów chemicznych przed wykładowcami Wydziału Chemicznego  Politechniki Wrocławskiej oraz nauczycielami i uczniami szkół z Dolnego Śląska.

Tematy prezentacji:

Jana Brezina i Aleksandra Bortkiewicz - „Równowaga chemiczna”,
Oliwia Glinkowska, Karolina Głowacka –„pH roztworów”,
Dawid Pawlaczyk – „Hydroliza soli”,
Natalia Bąk, Weronika Benkiewicz- „REGUŁA Le Chateliera i Brauna”.

Kołłątajowcy, pomimo ogromnej tremy przed słuchaczami,  zebrali gromkie brawa i zostali bardzo wysoko ocenieni- Gratulujemy!

Na zakończenie odbył się wykład plenarny „Czy Polska potrzebuje energetyki jądrowej?” prof. Kazimierza Grabasa z Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej. Wykład uświetnili swą obecnością władze uczelni Dziekan Wydziału Chemicznego prof. dr hab. inż. Andrzej Ożyhar , Prodziekan ds. Dydaktyki dr hab. inż. Piotr Rutkowski , Prezes Polskiego Towarzystwa Chemicznego.

Zmęczeni ale bogatsi w nowe doświadczenia  wróciliśmy późnym popołudniem do domu