Projekt Technologicznie Gotowi PDF Drukuj Email

W czwartek 24 marca odbyły się w naszym Liceum pierwsze zajęcia w ramach projektu „Technologicznie Gotowi”. Projekt ten przewiduje przeprowadzenie szkoleń oraz warsztatów praktycznych z zakresu technologii addytywnych, ze szczególnym naciskiem na druk 3D FDM.

W skład szkoleń wchodzi zapoznanie z technologiami przyrostowymi, obsługa i serwis drukarek 3D, obsługa skanera 3D oraz modelowanie 3D na potrzeby druku FDM. Kurs składa się z trzech części , o łącznej długości 10 godzin lekcyjnych, które kończą się egzaminem. Po pomyślnym ukończeniu egzaminu przez kursanta, przyznawany jest certyfikat ukończenia danej części projektu.

Jest to program, który ma zmienić oblicze polskiego szkolnictwa. Został stworzony, a by umożliwić uczniom i studentom kształcenie się w nowoczesny sposób według europejskich standardów. Dzięki niemu placówki będą w stanie kształcić inżynierów, projektantów i artystów, którym wszelkie nowinki technologiczne nie będą straszne.

Uczniowie biorący udział w projekcie rozwijają kluczowe kompetencje matematyczne, naukowo-techniczne i informatyczne. Ponadto kształtują takie cechy jak przedsiębiorczość, inicjatywność czy kreatywność.

Druk przestrzenny jest świetnym narzędziem edukacyjnym. Pozwala nie tylko na wykonywanie pomocy dydaktycznych, ale także na przestrzenne realizacje uczniów rzeczy, które od teraz nie muszą być już płaskie. Druk 3D pomaga zdobywać nową wiedzę, uczy projektować i prototypować, pobudza wyobraźnię i kreatywność, rozwija pasje i pomaga kształtować przyszłych inżynierów, czy projektantów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl