Poznańska Akademia Literatury PDF Drukuj Email

25.04. 2017r. grupa 16 licealistów wraz z opiekunkami- p. Darią  Kapcińską i p. Małgorzatą Witczak uczestniczyła w inauguracji Poznańskiej Akademii Literatury. O godz. 15.30 dr Tomasz Umerle zapoznał nas z możliwościami łączenia humanistyki z informatyką podczas wykładu „Humanistyka cyfrowa”. Poznaliśmy sam termin, metody i zakres badań Instytutu Badań Literackich.

O godz.  17.00 w Sali Wielkiej Centrum Kultury „Zamek” rozpoczęły się uroczystości wręczenia nagród w Konkursie Literackim o Nagrodę FanFila  i spotkanie pt. "Kościół i kultura masowa" z ks. Adamem Bonieckim i prof. Marcinem Napiórkowskim. Wydarzenie połączone było z inauguracją Poznańskiej Akademii Literatury. Organizatorzy spotkania: Instytut Filologii Polskiej UAM, Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, Klub „Tygodnika Powszechnego” zadbali o ciekawą tematykę i oprawę tego wydarzenia.

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl