Sukces naszych uczniów w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK PDF Drukuj Email

W środę 26 kwietnia pięciu uczniów reprezentowało naszą szkołę w Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK na poziomie eliminacji powiatowych. W zawodach brały udział szkoły z Koźmina Wielkopolskiego, Zdun, Kobylina oraz cztery szkoły z Krotoszyna.

Krotoszyńskie liceum zajęło I miejsce, awansując tym samym do etapu rejonowego! Do sukcesu przyczynili się: Marta Szpoper, Klaudia Walczak, Klaudia Kaczmarek, Kacper Szymanowski oraz Stanisław Czwojdziński.

Jak opowiada jeden z uczestników - całość zawodów tworzyło 7 scenek, w tym test teoretyczny.  Uczestnicy musieli zmierzyć się z otwartymi złamaniami kończyn, porażeniem prądem, oparzeniami, próbą samobójczą, wypadkiem motocyklisty oraz klasyczną resuscytacją krążeniowo-oddechową.

Kolejny etap Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK odbędzie się w sobotę 20 maja.

Uczestnikom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl