Wykłady i laboratoria na Politechnice Pozńańskiej PDF Drukuj Email

 

 

Dnia 30.05.2017r. uczniowie klasy IIa wraz z opiekunem Panią Iwoną Nowaczyk wzięli udział w wykładach oraz laboratoriach na Politechnice Poznańskiej. Z dziedziny budownictwa mogli oni od podstaw poznać proces powstawania robota kroczącego oraz spróbować własnych sił  podczas konstrukcji lądownika. W Laboratorium Odlewnictwa licealiści mieli możliwość przygotowania własnego odlewu, z którego powstał medal.

Z kolei na Stanowisku do obróbki, jak i Stanowisku pneumatycznym uczniowie samodzielnie operowali specjalistycznymi maszynami. Warto również wspomnieć o wykładzie, podczas którego za sprawą skomplikowanych i niestandardowych puzzli w uczestnikach zabawy została pobudzona kreatywność i nieszablonowe myślenie.

Miało to na celu uświadomić przyszłym studentom jakie cechy należy posiadać, aby lepiej radzić sobie z problemami w wybranym przez siebie zawodzie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl