Chemiczny zawrót głowy PDF Drukuj Email

O tym, że chemia to nie tylko nudne wkuwanie zasad reakcji chemicznych przekonali się przedstawiciele kolejnego rocznika kołłątajowskiej klasy biologiczno- chemicznej.

W ramach projektu MŁODY CHEMIK EKSPERYMENTUJE na Politechnice Wrocławskiej 5 maja uczniowie naszej szkoły zwiedzili  reaktor badawczy „Maria” w Świerku. Mogli poznać nie tylko zasady działania urządzenia ale i wejść do centrum reaktora. Osobami oprowadzającymi licealistów byli pracownicy Narodowego Centrum Badań Jądrowych.

Kolejne spotkanie z praktyczną chemią odbyło się we Wrocławiu 27.05.2017 roku. Po ostatnich w tym roku zajęciach laboratoryjnych „Kołłątajowcy” badali właściwości fizyczno- chemiczne wody w Odrze. Rejs po rzece łączył więc przyjemne z pożytecznym.

Nasza przygoda z tegoroczną edycją projektu „Młody chemik eksperymentuje” dobiega końca. Przed nami jeszcze podsumowanie, które odbędzie się w Narodowym Forum Muzyki.

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl