WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA PDF Drukuj Email

Po raz kolejny naszą szkołę odwiedzili uczniowie wraz z opiekunami z Gimnazjum w Dierdorfie (Niemcy). Niemieccy uczniowie zamieszkali u swoich polskich kolegów. Wspólnie uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Zoologicznego i Ogrodu Japońskiego we Wrocławiu. Odwiedzili też zabytkowy Rynek, gdzie mogli zakupić pamiątki z pobytu w Polsce.

Wieczorami spotykali się na szkolnym „Grzybku” i kręglach, gdzie podczas rozmów ćwiczyli język niemiecki i angielski. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie finansowe wsparcie ze strony Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) .

Warto wspomnieć, że współpraca z Martin-Butzer-Gymnasium w Dierdorfie trwa już nieprzerwanie prawie 38 lat i jest zaraz po Zakopanem najstarszą współpracą międzyszkolną w Polsce.