Po indeks z Pitagorasem PDF Drukuj Email

17 października  klasa Ia pod opieką p. Iwony Nowaczyk uczestniczyła  w wykładzie z cyklu  Po indeks z Pitagorasem na Wydziale Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczniowie wzięli udział w zajęciach Nieprawdopodobne prawdopodobieństwo prowadzonych przez doktora Bartłomieja Bzdęgę.

Prelegent przedstawił ciekawe doświadczenia, które z pewnością  pomogły w lepszym zrozumieniu tematu.  Po wykładzie studentka Lidia Mirota oprowadziła licealistów po uczelni. Mieli okazję zobaczyć między innymi salę wykładową, pracownię komputerową, bibliotekę.
Być może ten wyjazd zachęci do dalszej nauki w progach poznańskiego uniwersytetu…

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl