II E Mistrzem Kołłątaja w piłce nożnej PDF Drukuj Email

Jak co roku, zorganizowane zostały mistrzostwa szkoły w piłce nożnej. Przez 3 dni 9 klas mierzyło się na kołłątajowskim orliku. Zespoły zostały podzielone na 2 grupy:

gr.A : III F, III B, II A, I A
gr.B : III A, III C, II E, I CDB, I E

Po zaciętej rywalizacji w grupach, do półfinałów ostatecznie awansowały po dwa zespoły z każdej grupy. Grupę A wygrali przedstawiciele klasy I A, natomiast na drugim miejscu znaleźli się chłopcy z III F. Grupę B z kompletem punktów zakończyła klasa II E, mając tuż za swoimi plecami klasę I E, która także awansowała do półfinałów.

W pierwszym półfinale spotkały się reprezentację dwóch pierwszych klas - I A oraz I E. W regulaminowym czasie tego meczu padł remis 1:1, zostały więc rozegrane rzuty karne. Na mniej szczęścia mogła narzekać klasa 1 A, przegrywając w karnych 2:3. Tym sposobem I E zapewniła sobie miejsce w finale.

W drugim półfinale, w którym III F rywalizowała z II E wynik rozstrzygnął się  w podstawowym czasie gry. II E po zaciętym spotkaniu pokonała chłopców z trzeciej klasy 0:1, meldując się jako druga drużyna we finale.

W finale również nie mogliśmy narzekać na brak emocji. Spotkanie obu klas było wyjątkowo wyrównane. Ostatecznie w meczu padł remis 1:1, i kolejny raz o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Tym razem zawodnicy z I E ulegli starszym kolegom,  przegrywając w rzutach karnych 3:4, i to II E sięgnęła po tytuł mistrza szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl