Zajęcia na Uniwersytecie Medycznym PDF Drukuj Email

Dnia 14. listopada, uczniowie klasy IB o profilu biologiczno-chemicznym mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe na uczelnię wyższą. Pierwszym punktem był Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pierwszoklasiści wysłuchali tam wykładu doktora Marka Jóźwiaka na temat chorób genetycznych układu nerwowego.

Po wykładzie wszyscy udali się do szpitala klinicznego im. Heliodora Święcickiego aby odbyć zajęcia związane z analityką medyczną. Pod mikroskopem mieli sposobność obejrzeć między innymi komórki nowotworowe.

Doświadczenie wyniesione z tych zajęć na pewno zachęci uczniów do dalszej nauki  biologii.

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl