Psychologiczny zawrót głowy. PDF Drukuj Email

8.12.2017 r.  grupa „Kołłątajowców” z opiekunami Małgorzatą Witczak i Tomaszem Koniecznym uczestniczyła w warsztatach psychologicznych na Wydziale Psychologii UAM w Poznaniu. Dzięki zaangażowaniu absolwentki naszego Liceum, p. Sylwii Włodarz, mogliśmy zapoznać się z technikami mnemotechnicznymi, zasadami aktywnego słuchania oraz wysłuchać wykładu dot. szczęścia.

Dwie szesnastoosobowe grupy rozpoczęły zajęcia od zabaw integracyjnych. Grupa pierwsza , zgłębiająca tajemnice mnemotechnik, dowiedziała się, jak powinien uczyć się kinetyk, jak słuchowiec a co jest najlepsze dla wzrokowca.

W kilkuosobowych grupach wykonali również zadania wymagające praktycznego wykorzystania poznanych technik. Grupa  druga uczestniczyła w warsztatach „Aktywne słuchanie w pięciu krokach. W kierunku zrozumienia drugiego człowieka”.

Licealiści dowiedzieli się, jakie są komponenty aktywnego słuchania, jak należy parafrazować i kiedy można udzielać rad. Wszyscy „Kołłątajowcy” spotkali się na wykładzie doktora Dariusza Drążkowskiego „Psychologia pozytywna: jak w prosty sposób można pomóc sobie w byciu szczęśliwym?”. Dowiedzieliśmy się m.in. od czego zależy szczęście, jak sprawić, aby być radośniejszym, jakie książki warto przeczytać a które są mało wartościowe.

Warsztaty psychologiczne prowadzili niewiele od nas starsi studenci i czuliśmy się na nich bardzo swobodnie. Mamy nadzieję, że będziemy jeszcze mieć szansę uczestniczenia w kolejnych zajęciach.

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl