Wicekrólowa ortografii z Kołłątaja PDF Drukuj Email

13 grudnia 2017 roku w miejscowości Roszki, nieopodal Krotoszyna, odbył się powiatowy konkurs ortograficzny „Król ortografii”. Uczestniczyli w nim uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjów oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. O godzinie 10:00 uczestnicy udali się do sal celem napisania dyktanda. Zmagania trwały ok. 45 minut. W trakcie oczekiwania na wyniki miał miejsce poczęstunek.

W tym roku w każdej kategorii wyłoniono króla i wicekróla ortografii. Każdy konkursowicz otrzymał dyplom za uczestnictwo. Naszą szkołę reprezentowały: Olga Draszawka z klasy 2e (op.M.Witczak) oraz Marta Kostka z klasy 3e (op.M.Czachorek), która zajęła drugie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.


Tekst:M.Kostka


 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl