“Wielkopolsko czy spadnie na nas wolność?…” - wyróżnienie dla uczennic z klasy I c PDF Drukuj Email

Ponad 266 uczniów z 52 szkół województwa wielkopolskiego wzięło udział w konkursie o Powstaniu Wielkopolskim pod hasłem “Wielkopolsko czy spadnie na nas wolność?…”, organizowanym przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną Książnicę Pedagogiczną im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu. Uroczysta gala podsumowująca odbyła się 19 stycznia, a nagrody zwycięzcom wręczała Marzena Wodzińska Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

„Pamięć o przeszłości jest niezwykle ważna – kształtuje naszą tożsamość, buduje patriotyzm. Wszyscy Polacy mamy obowiązek znać swoją historię, pamiętać o minionych latach i dokonaniach naszych przodków - mówiła Marzena Wodzińska - Bardzo się cieszę, że tak liczna grupa szkół – nauczycieli i uczniów przystąpiła do wykonania zadania w ramach Konkursu. Przygotowane przez Was prezentacje multimedialne przybliżają te niezwykle ważne wydarzenia .”

Uczennice klasy pierwszej Ic, Florentyna Rybczyńska i Aleksandra Dudkowiak zdobyły wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl