SUKCES KOŁŁĄTAJOWCÓW PDF Drukuj Email

20 stycznia 2018 r. Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza gościł przy ul. Umultowskiej w Poznaniu uczestników etapu okręgowego LIX edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. W zmaganiach wzięło udział 31 osób z terenu województwa wielkopolskiego, m.in. z liceów w Poznaniu, Kaliszu i Gostyniu.

Zawodnicy najpierw mierzyli się z testem pisemnym, obejmującym pytania z bloku stałego i tematu zmiennego ("Demokracja - istota, idee, cele i ich realizacja"), który trwał 60 minut. 20% najlepszych uczniów awansowało do drugiej części zawodów - egzaminu ustnego. 6 zwycięzców odpowiadało na pytania dotyczące typów społeczeństw, systemów rządów w poszczególnych państwach europejskich czy mechanizmów polityki, przed dwoma komisjami.

W ich skład weszli wybitni specjaliści politologii na czele z prorektorem prof. dr hab. Tadeuszem Wallasem. Dwoje uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie - Marcin Kasperkowiak z klasy II C i Bartłomiej Góral z klasy II A odniosło ogromny sukces, kwalifikując się do etapu centralnego olimpiady, który odbędzie się 17-18 marca 2018 r. w Warszawie.

Kołłątajowcy świetnie poradzili sobie z obiema częściami etapu i wraz z licealistami z Poznania udadzą się na finał konkursu. W ostatecznych rozgrywkach uczniowie będą rozwiązywać test, udzielać odpowiedzi ustnej i sprawdzać swoją wiedzę w quizie multimedialnym.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl